Jesteś tutaj: HomeKruszwicaRozpoczęła się tegoroczna kampania cukrowa. To ogromne przedsięwzięcie gospodarcze

Rozpoczęła się tegoroczna kampania cukrowa. To ogromne przedsięwzięcie gospodarcze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 12 wrzesień 2022 18:55
Rozpoczęła się tegoroczna kampania cukrowa. To ogromne przedsięwzięcie gospodarcze Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy w kraju pewne zawirowania na rynku cukru, spowodowane nagłym wzrostem popytu na niego. Cukru w Polsce raczej jednak nie powinno zabraknąć. W piątek Krajowa Grupa Spożywcza (dawny Polski Cukier) rozpoczęła tegoroczną kampanie cukrowniczą, czyli czas kupowania buraków cukrowych i przerabiania go na cukier i inne wyroby oparte na cukrze. W ubiegłym roku cukrownie z tej grupy wyprodukowały rekordowe 930 tys. ton cukru, ten rok ma być jeszcze lepszy.

- W tym roku zakładamy, że ten wynik będzie lepszy około 945 tys. ton ton, wynika on z tego, że mamy wyższy poziom polaryzacji – zapowiedział Jan Wernicki, prezes Krajowej Grupy Spożywczej, podczas uroczystej inauguracji kampanii cukrowej na terenie cukrowni w Kruszwicy - Krajowa Grupa Spożywcza cały czas dba o strategiczne zabezpieczanie żywnościowego w kraju. Jesteśmy przekonani, że w tym roku, ani w przyszłym cukru nie zabraknie.


Kilka tygodni temu na pojawiły się pewne problemy z dostępnością cukru, zwiększony popyt sprawił, że cukier podrożał, cześć dużych sklepów musiała też wprowadzić ograniczania w sprzedany na klienta. Prezes Wernicki wskazuje, że tamta sytuacja nie miała nic wspólnego z KGP, bowiem należące do niej cukrownie pracowały bez żadnych przestojów - W tym roku z uwagi na wyższe plony zakładamy, że to bezpieczeństwo będzie jeszcze większe – wyraża optymistyczną zapowiedź Wernicki.

 

 

 

W inauguracji kampanii cukrowniczej uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Cieszę się, że w województwie kujawsko-pomorskim zlokalizowana jest tak dobrze przygotowana do produkcji cukru fabryka, drugą taką mamy w Nakle nad Notecią.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

    Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

  • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

    W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu