Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrak chętnych na przygotowanie opracowania dotyczącego rozwoju infrastruktury rowerowej. To opóźni ich powstanie

Brak chętnych na przygotowanie opracowania dotyczącego rozwoju infrastruktury rowerowej. To opóźni ich powstanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 wrzesień 2022 00:50
Brak chętnych na przygotowanie opracowania dotyczącego rozwoju infrastruktury rowerowej. To opóźni ich powstanie Ilustracyjne

W sierpniu informowaliśmy, ze Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych dla kilku nowych ciągów rowerowych. Ostatecznie ten przetarg musiał zostać jednak unieważniony, a co za tym idzie żadne z opracowań na razie nie powstanie.

Na liście zadań do jakich miały powstać opracowania znajdował się spory fragment Wojska Polskiego (ok. 1,3 km), a także fordoński odcinek Sudecka – Wyzwolenie oraz blisko 2 km odcinek ulicy Glinki w okolicach Parku Przemysłowego. Dodatkowo miało powstać studium na Osiedlu Leśnym na ulicę Sułkowskiego pomiędzy Jana Kozietulskiego i Modrzewiową – około 1,2 km.

 

ZDMiKP przewidywał możliwość złożenia częściowej oferty, czyli przetarg mógł wyłonić nawet cztery podmioty, dla każdego odcinka inny. Ostatecznie jednak postępowanie nie spotkało się z zainteresowaniem potencjalnych wykonawców i z uwagi na brak ofert musiało być unieważnione. Zapewne ZDMiKP za jakiś czas ponowi zamówienie.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu