Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 09 grudzień 2023

Badania mające zabijać bakterie i grzyby z opakowań oraz pomóc w znalezieniu przyczyny choroby miopati – na te dwa badania młodzi naukowcy doktoryzujący się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego otrzymają granty z Narodowego Centrum Nauki. Łącznie jest to 280 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

Opublikowano w Regionalne

W grudniu 2016 roku wicepremier prof. Piotr Glińśki podpisał umowę z Fundacją Czartoryskich na zakup zgromadzonych przez tę rodzinę dzieł za kwotę 100 mln euro, wicepremier podkreślał przy tym, że to około 5% wartości kolekcji, czyli można mówić o pewnej darowiźnie rodziny. Najsłynniejsza w tej kolejki ,,Dama z gronostajem” pędzla Leonarda da Vinci jest ubezpieczona na kwotę ponad miliarda euro. Tamta decyzja w debacie publicznej jednym się podobała, ale nie brakowało głosów krytyki, także ze strony niektórych polityków, chociażby z tego powodu, że siedzibą fundacji jest księstwo Liechtensteinu. Wśród obrońców tamtej transakcji jest historyk i regionalista Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa oraz autor wydanej w tym roku książki ,,Czartoryscy czyli wieczna pogoń”.

Opublikowano w Magazyn

Zmienił się w PSL poseł z okręgu bydgoskiego, ale biuro będzie prowadzić ta sama osoba – Klaudia Śmigielska-Skutecka, która kierowała biurem posła Dariusza Kurzawy, teraz będzie w ten sam sposób współpracować z posłanką Agnieszką Kłopotek. Śmigielska-Skutecka w ramach nieistniejącego już Stowarzyszenia art. 32, chciała zablokować uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31