Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 grudzień 2023

Plan przywrócenia kolei do Kcyni – czy to przez Szubin lub Nakło utkwił w martwym punkcie, bowiem po rozdysponowaniu środków na kolej w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, na to zadanie inwestycyjne środków zabrakło. Być może uda się te środki uzyskać w ramach programu dla kolei miejskiej, bowiem skomunikowanie Kcyni z Bydgoszczą wpisuje się w ideę kolei aglomeracyjnej.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W 2019 roku TVP Info ujawniło sms-a jakiego kilka lat wcześniej miał napisał obecny poseł Krzysztof Brejza, ten SMS miał być dowodem, iż polityk ten kierował w inowrocławskim ratuszu tzw. ,,farmą troli”. Jednym z następstw tego reportażu było ustalenie, że polskie służby szpiegowały polityka oprogramowaniem szpiegowskim Pegasus, doprowadzając do skandalu międzynarodowego. Teraz bydgoski sąd uznał, że publikowane przez TVP Info sms-y były zmanipulowane.

Opublikowano w Inowrocław

Do czwartkowej sesji Rady Miejskiej coraz bliżej, a do dzisiaj pełniący obowiązki prezydenta komisarz nie przedstawił projektu budżetu miasta na 2024, nawet gdyby to nastąpiło we wtorek lub w środę, trudno liczyć, aby radni najważniejszy dokument w roku, przyjęli tak z dnia na dzień – w szczególności, że musi być też czas, aby radni zgłaszali swoje poprawki. Prawo pozwala samorządom uchwalić budżety do końca stycznia 2024 roku.

Opublikowano w Inowrocław

 Około 40 procent uchwalonego w poniedziałek przez Sejmik Województwa budżetu na 2024 rok stanowią wydatki inwestycyjne. To dość sporo jak porówna się z budżetami samorządów niższego szczebla jak gminy i powiaty. Budżet na 2024 rok sejmik uchwalił głosami Koalicji Obywatelskiej i PSL; przeciwko głosowali osłabieni kadrowo radni PiS-u.

Opublikowano w Regionalne

 Rok 2024 może być ważnym dla rozwoju bydgoskiej infrastruktury kulturalnej. Obecnej jesteśmy świadkami rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg, marszałek województwa Piotr Całbecki zapowiedział dzisiaj (18 grudnia), że jest plan w 2024 roku ogłosić przetarg na prace związane z rozbudową i modernizacją Filharmonii Pomorskiej. Do tego Miasto Bydgoszcz już ze swoich środków modernizuje Teatr Polski, prace są w mocno zaawansowanym stadium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozpadu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa ciąg dalszy.  Na początku poniedziałkowej sesji o swoim wystąpieniu z klubu poinformowała radna Małgorzata Taranowicz.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:22

Ostatnie dni Marka Gralika w roli kuratora

Minister Edukacji Barbara Nowacka w piątek odwołała kontrowersyjną krakowską kurator oświaty Barbarę Nowacką, przy tej okazji zapowiedziała, że pozostałych 15 kuratorów odwoła do końca roku, w tym także kujawsko-pomorskiego Marka Gralika. Słyszymy, że osobę na stanowisko nowego kuratora w ramach ustaleń koalicyjnych ma wskazać Koalicja Obywatelska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do połowy grudnia Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Planowany zakończyć wszystkie prace związane z budową kanalizacji deszczowej, co ma związek z dotacją unijną, która powinna być rozliczona do końca roku. Czasu zostało zatem niewiele, nie wszystko jeszcze zrobiono, ale wodociągi komunikują, że w tym roku wszystko będzie skończone.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30