Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 grudzień 2023

Za nami gorący tydzień w Sejmie, ale właściwie za kilka chwil czekają nas kolejne wybory, tym razem samorządowe, których atmosfera rozkręci się tuż po Sylwestrze. W Bydgoszczy na dzisiaj nie znamy jeszcze nawet kształtu okręgów wyborczych, które przejdą gruntowną przebudowę za sprawą zmniejszenia liczby radnych do 28 (z powodu zmniejszenia populacji). W kuluarach już się toczą dyskusję o tym jakby miały wyglądać listy, szczególnie napięta sytuacja robi się na Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wywołany został za sprawą poprawki klubu PiS temat likwidacji ratuszowej gazetki ,,Bydgoszcz Informuje”, której likwidacji domagają się też działacze partii Razem oraz zaapelowała o to Gazeta Wyborcza. ,,To są informacje, nie propaganda” - odpowiadał prezydent Bydgoszczy. Czy aby na pewno tak jest? Odpowiadamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w Młynach Rothera miała swoje otwarcie wystawa stała ,,Młyn Maszyna”, choć niekoniecznie zwrot wystawa jest tutaj najlepszym, bowiem jest to bardziej centrum nauki, gdzie korzystamy z interaktywnych eksponatów, aby zobaczyć jak funkcjonowały młyny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiaj 42 rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego, wytypowane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki jako potrzebujące pomocy, nie mają jeszcze swoich darczyńców. Zdecydować można się już tylko do jutra – 15 grudnia, bo w sobotę Paczka rusza z akcją.

Opublikowano w Regionalne

Pewne jest, że dni wojewody Mikołaja Bogdanowicza w charakterze wojewody są policzone, sam jest tego świadomy, naturalne jest bowiem, że nowy premier będzie chciał się otoczyć swoimi ludźmi. Dzisiaj w kuluarach kluczowe pytanie jakie się zadaje to – kto będzie nowym wojewodą? Nikt nie jest jednak wstanie na nie jednoznacznie odpowiedzieć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komunikacja miejska w Bydgoszczy jest w kryzysie, w przypadku MZK mamy codziennie rano na Facebook-u komunikat na jakiej linii są danego dnia wakaty, niestety z tego komunikatu już nie wynika o której godzinie autobusy nie podjedzie, ale pasażerowie mają informację na jakich liniach spodziewać się problemów. Mobilis obsługujący około 1/4 bydgoskich linii ma problemy z frekwencją, ale już znacznie mniejsze –firma nie informuje jednak pasażerów, na jakich liniach mogą występować danego dnia problemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31