Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 grudzień 2023

Koncepcję nowego układu komunikacji tramwajowej dla Bydgoszczy opracowano już wiele miesięcy temu, do tej pory jej nie wdrożono, bowiem obejmowała ona już Most Kazimierza Wielkiego, na który tramwaje wjechały nie tak dawno, dodatkowo ostatnie miesiące to też remont torowiska wzdłuż ulicy Perłowej. ZDMiKP chce nową sieć tramwajową wdrożyć od przyszłej soboty – 9 grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do pojawiających się w przestrzeni medialnej zarzutów, iż planowany do realizacji wariant drogi ekspresowej pomiędzy Emilianowem i Solcem Kujawskim doprowadzi do zniszczenia źródlisk w Wypaleniskach i Rudach odniosła się Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która uważa, że na te tezy nie ma żadnego uzasadnienia oraz wyraża obawę, iż lansowany przez zwolenników zmiany przebiegu trasy wariant nazwany Eco najprawdopodobniej stanowić będzie zagrożenie dla źródlisk w Rudach, które są przedmiotem debaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Zagranicznego powiemy o napiętej sytuacji na granicy rosyjsko-fińskiej, podejmiemy temat starań Szwecji o wejście do NATO, a także poruszymy propozycję Parlamentu Europejskiego, która sprawić, że więcej sprzętu użytkowego będzie naprawianych.

Opublikowano w Magazyn

W piątek i w sobotę w ramach wspólnej inicjatywy Macieja Bakalarzyka i Barki Lemara, na jej pokładzie odbywa się Bydgoski Jarmark Retro, który można powiedzieć odbywa się na wodzie w odróżnieniu od bydgoskiego jarmarku z Mostu Staromiejskiego. Oba wydarzenia odbywają się jednak obok siebie i w praktyce się uzupełniają, zatem jeżeli ktoś udaje się na jarmark warto też zajrzeć na Barkę Lemara, w szczególności, że na sobotę przewidziano dodatkowe atrakcje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przemek Gawęda z pracowni Archigeum z tytułem Architect of The Year Awards 2023 za dwa projekty. The Architecture Community przyznało nagrodę polakowi w dwóch kategoriach Nagroda za projekt "Wielofunkcyjnego Stadionu Biathlonowego na Kubalonce / Polska" w kategorii „Architekt roku 2023” Nagroda za projekt „Inteligentny tunel na rozbiegu skoczni narciarskiej Wielka Krokiew w kategorii „Obiekt sportowy i rekreacyjny roku 2023”

Opublikowano w Bydgoszcz

Według różnych prognoz PKB naszego kraju wzrośnie w przyszłym roku o około 3 proc. Prognozowanie jest jednak obarczone dużym marginesem błędu ze względu na liczne niewiadome i wyzwania. Nie wiadomo, jak w obliczu spowolnienia w Niemczech i całej strefie euro poradzą sobie polscy eksporterzy, inwestycje są na niskim poziomie w relacji do PKB i w ostatnich latach ich udział spadał, a na konsumpcję wpływ będą miały decyzje, jakie podejmie nowy rząd ws. stawek podatkowych czy tarcz antyinflacyjnych. To, co dla przedsiębiorstw istotne, to przewidywalne otoczenie prawno-podatkowe.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 01 grudzień 2023 06:23

Mobilis również miewa problemy z kierowcami

Od kilku tygodni słyszymy o wypadających kursach Miejskich Zakładów Komunikacyjnych spowodowanych brakiem kierowców. Problem ten dotyka wielu miast i wielu przewoźników. W Bydgoszczy obecny jest on też u prywatnego przewoźnika Mobilis, który realizuje przewozy na zlecenia ZDMiKP. W przeciwieństwie do MZK z Mobilisem jest problem w przekonaniu go do informowania o nierealizowanych kursach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku października były już minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty w Bydgoszczy wyraził ubolewanie, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego nie złożył wniosku o budowę mostu w Solcu Kujawskim do rządowego programu ,,Mosty dla Regionów”. W poniedziałek pytał o to na sesji sejmiku radny Jerzy Gawęda, odpowiedź marszałka tak naprawdę nic nie wyjaśniła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31