Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski ma nowy znak graficzny

Powiat inowrocławski ma nowy znak graficzny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 marzec 2020 14:23

W piątek Rada Powiatu w Inowrocławiu uchwaliła nowe logo powiatu – logotypu nie można jednak mylić z herbem, to zupełnie dwie odrębne rzezy. Herby wykorzystywane są jako znaki graficzne samorządów przy oficjalnych czy uroczystych wydarzeniach, logotyp służyć ma natomiast identyfikacji graficznej np. przy działaniach promocyjnych.

Nowe logo nawiązuje jednak do herbu, w przeciwieństwie do starego logotypu, który w momencie wejścia w życie nowego, przestanie obowiązywać (nastąpi to 14 dni od publikacji piątkowej uchwały w Dzienniku Urzędowym).

 

Logo w swojej charakterystyce nawiązuje do wizerunku herbu Powiatu Inowrocławskiego, prezentujący zoomorficzną hybrydę – połulwa-połuorła zwieńczoną koroną. Hybryda zwana hybrydą kujawską nawiązuje do polskiej heraldyki książęcej i ziemskiej. Logo stanowi zatem połączenie historycznego dziedzictwa Kujaw z nowoczesną dynamika i aspiracjami rozwoju – napisano w uzasadnieniu do uchwały.

 

 

Propozycję opracowaną przez toruńską agencję zaakceptowała większość radny powiatowych, w związku z czym nowe logo zostało uchwalone.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu