Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski ma nowy znak graficzny

Powiat inowrocławski ma nowy znak graficzny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 marzec 2020 14:23

W piątek Rada Powiatu w Inowrocławiu uchwaliła nowe logo powiatu – logotypu nie można jednak mylić z herbem, to zupełnie dwie odrębne rzezy. Herby wykorzystywane są jako znaki graficzne samorządów przy oficjalnych czy uroczystych wydarzeniach, logotyp służyć ma natomiast identyfikacji graficznej np. przy działaniach promocyjnych.

Nowe logo nawiązuje jednak do herbu, w przeciwieństwie do starego logotypu, który w momencie wejścia w życie nowego, przestanie obowiązywać (nastąpi to 14 dni od publikacji piątkowej uchwały w Dzienniku Urzędowym).

 

Logo w swojej charakterystyce nawiązuje do wizerunku herbu Powiatu Inowrocławskiego, prezentujący zoomorficzną hybrydę – połulwa-połuorła zwieńczoną koroną. Hybryda zwana hybrydą kujawską nawiązuje do polskiej heraldyki książęcej i ziemskiej. Logo stanowi zatem połączenie historycznego dziedzictwa Kujaw z nowoczesną dynamika i aspiracjami rozwoju – napisano w uzasadnieniu do uchwały.

 

 

Propozycję opracowaną przez toruńską agencję zaakceptowała większość radny powiatowych, w związku z czym nowe logo zostało uchwalone.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu