Jesteś tutaj: HomeInowrocławRada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 luty 2020 19:26
Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Od maja planuje się wprowadzenie opłat za parkowanie pod Szpitalem Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Petycje przeciwko takiemu rozwiązaniu skierował do Rady Powiatu Sławomir Szeliga. Na dzisiejszej sesji petycja została odrzucona przez Radę Powiatu.

Sławomir Szeliga, były wicestarosta, w petycji podniósł, iż choroby z jakimi borykają się pacjenci niosą pogorszenie jakości życia, w tym również pod względem finansowym, stąd też kontrowersje będzie budzić pobieranie od nich opłat za parkowanie. Opłaty za parkowanie obowiązywały już w przeszłości, zostały zniesione przez Radę Powiatu 10 lat temu, do tego faktu również nawiązał Szeliga w petycji.

 

Rada Powiatu odrzucając wniosek Szeligi, o wycofanie się z zamiaru ponownego wprowadzenia opłat, przede wszystkim podniosła, iż w październiku przyjęła uchwałę zatwierdzającą program naprawczy finansów szpitala, którego elementem jest wprowadzenie opłat. Dalej Rada wskazuje, e bardziej racjonalnym rozwiązaniem ekonomicznym jest wprowadzenie opłat od parkowania, niż przekładanie koszów na sferę leczniczą.

 

Rada Powiatu odpowiadając na petycje stwierdza, że parkowanie do 15 minut będzie bezpłatne, natomiast z opłat całkowicie będą zwolnione osoby niepełnosprawne oraz korzystające z zabiegó rehabilitacyjnych, a także pacjenci będący pod stała opieką szpitala.

 

Wprowadzenie opłat za parkowanie ma przynieść szpitalowi około 100 tys. zł rocznie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu