Jesteś tutaj: HomeInowrocławRada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 luty 2020 19:26
Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Od maja planuje się wprowadzenie opłat za parkowanie pod Szpitalem Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Petycje przeciwko takiemu rozwiązaniu skierował do Rady Powiatu Sławomir Szeliga. Na dzisiejszej sesji petycja została odrzucona przez Radę Powiatu.

Sławomir Szeliga, były wicestarosta, w petycji podniósł, iż choroby z jakimi borykają się pacjenci niosą pogorszenie jakości życia, w tym również pod względem finansowym, stąd też kontrowersje będzie budzić pobieranie od nich opłat za parkowanie. Opłaty za parkowanie obowiązywały już w przeszłości, zostały zniesione przez Radę Powiatu 10 lat temu, do tego faktu również nawiązał Szeliga w petycji.

 

Rada Powiatu odrzucając wniosek Szeligi, o wycofanie się z zamiaru ponownego wprowadzenia opłat, przede wszystkim podniosła, iż w październiku przyjęła uchwałę zatwierdzającą program naprawczy finansów szpitala, którego elementem jest wprowadzenie opłat. Dalej Rada wskazuje, e bardziej racjonalnym rozwiązaniem ekonomicznym jest wprowadzenie opłat od parkowania, niż przekładanie koszów na sferę leczniczą.

 

Rada Powiatu odpowiadając na petycje stwierdza, że parkowanie do 15 minut będzie bezpłatne, natomiast z opłat całkowicie będą zwolnione osoby niepełnosprawne oraz korzystające z zabiegó rehabilitacyjnych, a także pacjenci będący pod stała opieką szpitala.

 

Wprowadzenie opłat za parkowanie ma przynieść szpitalowi około 100 tys. zł rocznie.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

  Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

  Etykiety: kolej
 • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

  Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu