Jesteś tutaj: HomeInowrocławRada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 luty 2020 19:26
Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Od maja planuje się wprowadzenie opłat za parkowanie pod Szpitalem Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Petycje przeciwko takiemu rozwiązaniu skierował do Rady Powiatu Sławomir Szeliga. Na dzisiejszej sesji petycja została odrzucona przez Radę Powiatu.

Sławomir Szeliga, były wicestarosta, w petycji podniósł, iż choroby z jakimi borykają się pacjenci niosą pogorszenie jakości życia, w tym również pod względem finansowym, stąd też kontrowersje będzie budzić pobieranie od nich opłat za parkowanie. Opłaty za parkowanie obowiązywały już w przeszłości, zostały zniesione przez Radę Powiatu 10 lat temu, do tego faktu również nawiązał Szeliga w petycji.

 

Rada Powiatu odrzucając wniosek Szeligi, o wycofanie się z zamiaru ponownego wprowadzenia opłat, przede wszystkim podniosła, iż w październiku przyjęła uchwałę zatwierdzającą program naprawczy finansów szpitala, którego elementem jest wprowadzenie opłat. Dalej Rada wskazuje, e bardziej racjonalnym rozwiązaniem ekonomicznym jest wprowadzenie opłat od parkowania, niż przekładanie koszów na sferę leczniczą.

 

Rada Powiatu odpowiadając na petycje stwierdza, że parkowanie do 15 minut będzie bezpłatne, natomiast z opłat całkowicie będą zwolnione osoby niepełnosprawne oraz korzystające z zabiegó rehabilitacyjnych, a także pacjenci będący pod stała opieką szpitala.

 

Wprowadzenie opłat za parkowanie ma przynieść szpitalowi około 100 tys. zł rocznie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu