Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPrezydent Komorowski: Europie możemy dać nasz głos w niedzielnych wyborach

Prezydent Komorowski: Europie możemy dać nasz głos w niedzielnych wyborach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 24 maj 2014 12:52

O udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego zaapelował prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski, który wraz z prezydentami Niemiec i Włoch wystosował wspólny apel do europejczyków o udział w wyborach. Głowa polskiego państwa zauważa, że niska frekwencja jest naszym polskim problemem, a jałowa i pełna sporów kampania wyborcza mogła nie zachęcać do pójścia do urn.

- Wszyscy wiemy, że mamy w Polsce z frekwencją we wszystkich wyborach. Ten problem ma miejsce także przy wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówił w ogrodach Pałacu Prezydenckiego prezydent Bronisław Komorowski - Trzeba jednak nieść nacisk, aby Polacy zechcieli brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

- Powinniśmy mieć świadomość, że wiele jako my Polacy możemy Europie dać. Możemy ofiarować nasze zaangażowanie, ale także nasz głos w europejskich wyborach. Z takim przekonaniem razem z prezydentami Niemiec i Włoch wystosowałem wspólny apel w sprawie niemieckich wyborów ­ wyjaśniał prezydent Komorowski - Wiem, że wielu z nas nie przekonała, uwikłana w spór partyjny, kończąca się właśnie kampania wyborcza. Wiem, że wielu z nas nie dostrzega jej związku z zadaniami, które staną przed nowym Parlamentem Europejskim. Wiem, że wielu z nas odczuwa brak rzetelnej dyskusji o Europie, o miejscu i roli Polski w zachodzących procesach integrujących świat Zachodu. Że wielu z nas ma już po prostu dosyć jałowych sporów polsko-polskich. Wiem również i to, że potrafimy nawet w zgiełku partyjnych konfliktów odnaleźć konkretnych, kompetentnych ludzi zdolnych do wypełniania roli dobrych reprezentantów Polski.

 

Prezydent Polski podkreślił także, że w tych wyborach o tym jaką siłę będą miały konkretne regiony w Europie, zdecyduje frekwencja wyborcza. Kujawsko-pomorskie jest najmniejszym okręgiem wyborczym, stąd też frekwencja jest dla nas kluczowa.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021