Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZybertowicz: Będę monitorował wydatkowanie środków unijnych

Zybertowicz: Będę monitorował wydatkowanie środków unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 23 maj 2014 17:13

W ostatnim dniu kampanii wyborczej konferencję prasową w Bydgoszczy zorganizował prof. Andrzej Zybertowicz, na której podsumował swoją kampanię, a także zadeklarował, że jeżeli uzyska mandat europosła, to utworzy system wydatkowania środków unijnych w kujawsko-pomorskim.

 

- Urodziłem się w Bydgoszczy, mieszkam i pracuje w Toruniu, a moja żona jest z Brodnicy – tak mówił w skrócie o sobie prof. Andrzej Zybertowicz, kandydat nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

 

Kandydat pytany przez nas o sytuację województwa kujawsko-pomorskiego, jednoznacznie ocenił, że jest ono rządzone źle, a środki unijne wydawane są niewłaściwie.

 

- Żeby zmniejszyć nieprawidłowości i niegospodarne wydatkowanie. Jeżeli będę europosłem ze środków biura poselskiego utworzę system monitorowania wydatkowania funduszy unijnych pod kontem tego, czy są tworzone stałe miejsca pracy – zadeklarował prof. Zybertowicz - Czy budujemy pomniki burmistrzów i prezydentów miast, czy tworzymy stałe miejsca pracy, dzięki którym nasze dzieci nie będą musiały emigrować. Musi się skończyć sytuacja, w której nasze województwo ma drugie najwyższe bezrobocie w skali kraju.

 

Profesor Zybertowicz stwierdził, że jest wstanie przezwyciężyć animozje bydgosko-toruńskie i sprawić, że województwo kujawsko-pomorskie zacznie się w końcu rozwijać.

 

Pytany przez dziennikarza o relacje z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przyznał, że nie ma pomiędzy nimi konfliktu, a dość gorąca sytuacja w środku tygodnia spowodowana była nieporozumieniem.

 

- Każdy popełnia wiele błędów – wyjaśniał – W mojej opinii jednak jedyną siłą, która jest wstanie dać alternatywę rządom Donalda Tuska, jest Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021