Jesteś tutaj: HomeEurowyboryMłodzi jednym głosem apelują o udział w wyborach

Młodzi jednym głosem apelują o udział w wyborach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 23 maj 2014 15:45

Sześć młodzieżówek partyjnych wraz z Lepszą Bydgoszczą i Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy apelują o to, abyśmy w niedziele poszli oddać swój głos. Młodzi chcieli w ten sposób pokazać, że polityka nie musi kojarzyć się z kłótniami, lecz są istotne sprawy, które potrafią jednoczyć.

 

Dzisiaj młodych jednoczy apelowanie o udział mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

W najbliższą niedzielę po raz trzeci Polacy wybiorą swoją reprezentacje do Parlamentu Europejskiego, który rozstrzygać będzie ważne dla Polski sprawy. Ważne jest, aby wśród nich znaleźli się reprezentanci naszego regionu. Czy to się uda, zależeć będzie od frekwencji w najbliższą niedzielę – apelują młodzi -   Apelujemy ponad podziałami politycznymi do mieszkańców kujawsko-pomorskiego o bycie świadomymi obywatelami i wzięcie udziału w tych wyborach. Jako reprezentanci młodego pokolenia robimy to bezstronnie, dalecy od politycznych sporów. Chcemy pokazać, że w polityce nie trzeba być tylko przeciwko komuś, ale można być też za czymś – za dobrem wspólnym całego naszego regionu.

 

Pod wspólnym stanowiskiem podpisały się młodzieżówki: Twojego Ruchu, Platformy Obywatelskiej, SLD, Polski Razem, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Prawa i Sprawiedliwości.

 

Większość osób biorących udział w piątkowym briefingu prasowym, przez ostatnie tygodnie aktywnie wspierała kandydatów w kampanii wyborczej, w ostatnim jej dniu postanowili jednak wspólnie zaapelować.

 

Województwo kujawsko-pomorskie jest najmniejszym okręgiem wyborczym w Polsce. Przy niskiej frekwencji może się okazać, że z naszego regionu nie zostanie wybrany żaden europoseł.

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021