Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa nieodśnieżony chodnik grożą mandaty

Za nieodśnieżony chodnik grożą mandaty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 grudzień 2012 16:55

Straż Miejska przypomina, że zgodnie z ustawa o utrzymaniu czystości i porządku każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest uprzątnąć chodnik z błota, śniegu i lodu.

Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości – wynika z artykułu 5 ustawy.

Nie wywiązanie się z tego obowiązku może skutkować mandatem w wysokości 100 złotych. Ponadto jeżeli na skutek naszego zaniedbania tego obowiązku, przed naszą nieruchomością doszło by do wypadku związanego np. z poślizgnięciem się na lodzie, to osoba poszkodowana będzie mogła domagać się od nas odszkodowania na drodze postępowania cywilnego

Pamiętajmy także o obowiązku odśnieżenia samochodu przed wyruszeniem w drogę. Jest to bowiem dla ruchu drogowego, za który kodeks ruchu drogowego przewiduje mandat w wysokości od 20 złotych do 500 złotych. Kara 500 złotych mandatu grozi nam także za brudną szybę, uniemożliwiającą właściwą widoczność. Identyczną kare otrzymamy ponadto w sytuacji, gdy z powodu zaśnieżenia będzie w całości lub częściowa zakryta tablica rejestracyjna pojazdu.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas