Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym tygodniu będą rozmowy o kontrapasie (wideo)

W przyszłym tygodniu będą rozmowy o kontrapasie (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 grudzień 2012 12:22

Zastępca prezydenta Łukasz Niedźwiecki zaproponował wczoraj odbycie konstruktywnej dyskusji z udziałem kupców z ulicy Gdańskiej i rowerzystów.

O godzinie 16:30 rozpoczął się happening kilkudziesięciu rowerzystów, którzy przejechali kontrapasem ze skrzyżowania ulic Gdańskiej i Mickiewicza w kierunku Starego Rynku. Po drodze zatrzymali się między innymi przed rywalem, gdzie w ich opinii znajduje się wiele miejsc parkingowych, które są niewykorzystywane. Jadąc dalej wskazali na jarmark przed galerią Drukarnia, który w ich opinii nie jest adresowany do kierowców, gdyż na tym odcinku ulicy Gdańskiej obowiązuje zakaz ruchu - Jarmark jest kierowany głównie do ludzie pieszo poruszających się po centrum miasta – wyjaśniał jeden z rowerzystów.

 

Na Starym Rynku na protestujących czekał zastępca prezydenta Łukasz Niedźwiecki i radny Maciej Zegarski. Rowerzyści wystąpili z inicjatywą, aby przeprowadzić badania, jaki tak naprawdę procent kupujących na ulicy Gdańskiej stanowią osoby przyjeżdżające samochodami. W ich opinii będą stanowić oni mniejszość.

 

Głęboko wierze, że uda się połączyć te dwa interesy. Liczę na Państwa pomoc i mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu spotkamy się duchu takiej konstruktywnej atmosfery i porozmawiamy na temat rozwiązań. Ja będę miał przynajmniej jedno takie rozwiązanie do zaproponowania - wyjaśnił zastępca prezydenta.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas