Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOferował prawa jazdy i magisterki za pieniądze

Oferował prawa jazdy i magisterki za pieniądze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 grudzień 2012 14:48

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 28-latka, który podawał się za bydgoszczanina i oferował uzyskanie prawa jazdy bez zdawania egzaminu dzięki znajomością w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

Zatrzymany oferował także załatwienie świadectwa maturalnego za 800 złotych oraz dyplomu magistra a 1700 złotych. Łącznie na jego konto za nielegalne dokumenty przelano około 20 tysięcy złotych.

 

Ustalenia bydgoskich policjantów pozwoliły namierzyć 28-letniego mieszkańca Szczecina, który został już przewieziony do Bydgoszczy. Tu prokuratura postawić ma mu zarzut powoływania się na wpływy oraz oszustwa za co grozi mu kara 8 lat więzienia.

 

Zeznania w tej sprawie złożyła już trójka jego niedoszłych klientów, którzy wpłacili pieniądze na konto. W zamian zeznania przepisy pozwalają na zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej. Pozostali zainteresowani kupnem podrabianych dokumentów mogą się spodziewać wizyty funkcjonariuszy policji oraz postawiania zarzutów.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas