Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOferował prawa jazdy i magisterki za pieniądze

Oferował prawa jazdy i magisterki za pieniądze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 grudzień 2012 14:48

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 28-latka, który podawał się za bydgoszczanina i oferował uzyskanie prawa jazdy bez zdawania egzaminu dzięki znajomością w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

Zatrzymany oferował także załatwienie świadectwa maturalnego za 800 złotych oraz dyplomu magistra a 1700 złotych. Łącznie na jego konto za nielegalne dokumenty przelano około 20 tysięcy złotych.

 

Ustalenia bydgoskich policjantów pozwoliły namierzyć 28-letniego mieszkańca Szczecina, który został już przewieziony do Bydgoszczy. Tu prokuratura postawić ma mu zarzut powoływania się na wpływy oraz oszustwa za co grozi mu kara 8 lat więzienia.

 

Zeznania w tej sprawie złożyła już trójka jego niedoszłych klientów, którzy wpłacili pieniądze na konto. W zamian zeznania przepisy pozwalają na zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej. Pozostali zainteresowani kupnem podrabianych dokumentów mogą się spodziewać wizyty funkcjonariuszy policji oraz postawiania zarzutów.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu