Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW piątek przy Starym Rynku otworzył się pub, w sobotę został zamknięty

W piątek przy Starym Rynku otworzył się pub, w sobotę został zamknięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 luty 2021 11:19

Pod koniec października rząd zakazał działanie gastronomii w trybie stacjonarnym, zakaz miał obowiązywać około 2 tygodni skończyło się natomiast na ponad 3 miesiącach i dzisiaj nikt nie jest wstanie powiedzieć jak to długo potrwa. W piątek 29 stycznia otworzył się wbrew obostrzeniom pub Strefa Disco.

Pierwszej nocy klientów nie brakowało, lokal był wypełniony właściwie do 50 osób (taki limit wyznaczył właściciel dla zachowania reżimu sanitarnego). Goście nie byli jednak zwykłymi klientami, ale wchodząc zawierali umowę o dzieło na bycie testerami. Jest to pewna sztuczka prawna. Właściciel przyznaje, że na jego decyzję wpływ miały wyroki sądów kwestionujące legalność rządowych obostrzeń (chodzi o to, że sądy utrzymują, iż ograniczenia swobód obywatelskich na mocy Konstytucji mogą wychodzić jedynie z ustawy, a nie z rozporządzenia). Ponadto właściciel tłumaczy, że rząd wprowadzonego zakazu nie rekompensuje w żaden sposób, a pracownicy z czegoś muszą żyć.

 

Jeszcze przed otwarciem pub odwiedzały kontrole, w piątek pojawili się policjanci, którzy jednak nie podjęli dalej idących działań. W sobotę natomiast przyszli przedstawiciele sanepidu i służby celnej, którzy powołując się na artykuł 27 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, z uwagi na ich zdaniem bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia lokal zamknęli.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu