Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy seniorzy mają jeździć na szczepienia do Ciechocinka

Bydgoscy seniorzy mają jeździć na szczepienia do Ciechocinka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 luty 2021 06:25
Bydgoscy seniorzy mają jeździć na szczepienia do Ciechocinka Fot: gov.pl

Dostępność szczepionek do podstawowy czynnik decydujący o postępie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Okazuje się, że w naszym województwie problemem jest też dystrybucja szczepionek, wielu bydgoskim seniorom oferowano bowiem zaszczepienie się w Ciechocinku, ale bywało, że NFZ proponował szczepienie nie na Podlasiu czy w Mińsku Mazowieckim.

Problem zauważa w mediach społecznościowych także poseł Tadeusz Zwiefka, który wskazuje, że na logikę bardziej się opłaca przewieść szczepionki z Ciechocinka do Bydgoszczy, niż kazać każdemu dojechać do tego miasta. Ciechocinek oddalony jest od Bydgoszczy o ponad 100 km. Dla osób posiadających samochód, nie powinna być to może aż tak daleka wyprawa, ale gdy mówimy o seniorach powyżej 70 roku życia, bywa to problematyczne. W Bydgoszczy według mapy na stronie gov.pl funkcjonuje ponad 50 punktów szczepień – najwięcej w całym województwie. Bydgoszcz to jednak też największe miasto województwa, stąd też zapotrzebowanie na szczepienia jest tak duże.

 

W Ciechocinku punktów szczepień jest 8, w tym szpital tymczasowy utworzony na potrzeby zwalczania COVID-19, który znacząco zwiększa moce przerobowe w prowadzeniu szczepień. W prawie wszystkich województwach, poza dwoma, szpitale tymczasowe powstawały w największych ośrodkach, u nas decyzją wojewody zdecydowano się na Ciechocinek.

 

Ostatnio media informowały, że w Polsce nawet około 20-30% umawianych szczepień się nie odbywa, bowiem pacjenci nie przychodzą na termin.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu