Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZabytkowe samochody, w tym wóz opancerzony przejechały przez Bydgoszcz dla WOŚP

Zabytkowe samochody, w tym wóz opancerzony przejechały przez Bydgoszcz dla WOŚP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 luty 2021 10:57
Zabytkowe samochody, w tym wóz opancerzony przejechały przez Bydgoszcz dla WOŚP Fot i video: Bogusław Białas

W ostatnich latach na finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Bydgoszczy zjeżdżali się miłośnicy motoryzacji w pojazdach uznawanych dzisiaj za zabytkowe. Ich obecność była atrakcją samą w sobie, nie brakowało bowiem chętnych do zrobienia sobie zdjęcia. W tym roku było to niemożliwe z uwagi na epidemię.

W tym roku Międzykółkowa Baza Maszynowa w Kruszynie postanowiła dostosować się do sytuacji i zorganizowany został przejazd przez Bydgoszczy Retro Karawany. W jej skład weszły pojazdy bardziej zabytkowe, jak wóz Milicji Obywatelskiej, ale też te mniej, które wielu z nas pamięta z polskich ulic sprzed dwóch dekad jak Polski Fiat126P, ale też dostawczy Żuk z lublińskiej Fabryki Samochodów Honker. Pojawiły się też pojazdy militarne.

 

 

 

Organizatorzy Retro Karawany przy tej okazji zebrali około 10 tys. zł, które przekazano Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu