Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSikorski do policjantów: Proszę mnie też spisać

Sikorski do policjantów: Proszę mnie też spisać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 listopad 2020 09:13
Sikorski do policjantów: Proszę mnie też spisać European Union, 2020
Video: Bogusław Białas

W poniedziałek odbył się kolejny protest Strajku Kobiet w Bydgoszczy, tym razem kilkadziesiąt osób zebrało się na Starym Rynku. Z tygodnia na tydzień widoczny jest spadek frekwencji, co może być związane także z bardziej zdecydowaną reakcją policji na protesty w trakcie pandemii. Na bydgoskim rynku pojawił się też poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

Policjanci postanowili wylegitymować młodą osobę z megafonem. Przyglądający się temu zajściu europoseł Radosław Sikorski, były Marszałek Sejmu i szef polskiej dyplomacji oznajmił do policjantów – Proszę mnie też spisać - po czym wręczył funkcjonariuszowi swój dowód osobisty.

 

W trakcie, gdy protestujący skandowali swoje hasła, policjanci z megafonu emitowali komunikat informujący, że mamy stan epidemii oraz o konsekwencjach prawnych z tytułu niestosowania się do obostrzeń. Według rozporządzenia, w zgromadzeniach powinno uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu