Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBlokowali ulicę Gdańską, policja zapowiada wnioski o ukaranie za blokowanie ruchu

Blokowali ulicę Gdańską, policja zapowiada wnioski o ukaranie za blokowanie ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 listopad 2020 19:15
Blokowali ulicę Gdańską, policja zapowiada wnioski o ukaranie za blokowanie ruchu Fot i video: Bogusław Białas

Protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w Bydgoszczy zaczynają maleć, po pierwszym dość intensywnym tygodniu, w którym udział w bydgoskich protestach brało po kilka tysięcy osób, zmalała częstotliwość protestów oraz ich liczebność. Dzisiaj pod biurem PiS przy ulicy Gdańskiej zebrało się około 100 osób, po raz pierwszy w sposób wyrazisty interweniowała policja.

Planowano w poniedziałek ponownie zablokować ulicę Jagiellońską i Rondo Jagiellonów, udało się jednak tylko zablokować ulicę Gdańską. Po wejściu uczestników na jezdnie pojawili się policjanci, którzy poinformowali osobę kierującą manifestacją, ze z uwagi na przepisy epidemiczne organizowanie zgromadzeń jest nielegalne. Po pouczeniu zgromadzenie było jednak kontynuowane.

 

Policja blokowała skrzyżowanie ulicy Gdańskiej i Jagiellońskiej, stąd też uczestnicy zmienili swoje plany i ruszyli ulicą Gdańską w kierunku Placu Wolności. W tym miejscu część osób usiadła na jezdni.

 

Policja zapowiada złożenie do sądu wniosków o ukaranie osób za blokowanie ruchu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu