Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy uważa, że to najlepszy moment aby wrócić do prac nad powołaniem Uniwersytetu Medycznego

Prezydent Bydgoszczy uważa, że to najlepszy moment aby wrócić do prac nad powołaniem Uniwersytetu Medycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 październik 2020 11:33

Obywatelski projekt ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy poparty przez ponad 160 tys. osób trafił do Sejmu na początku 2016 roku, do tej pory jednak nie trafił do drugiego czytania na posiedzeniu plenarnym. Przed rokiem z uwagi na rozpoczęcie nowej kadencji miało miejsce jego ponowne pierwsze czytanie, komisję przez kolejne miesiące się jednak nim nie zajęły.

Pozwolę sobie także przypomnieć, co wskazałem w piśmie do Pana Posła z dnia 17 grudnia 2019 r., iż w kontekście naszego państwa „(…) powszechnie znany jest fakt liczby lekarzy i pielęgniarek, w przeliczeniu na mieszkańców, znacznie poniżej średniego poziomu kraju Unii Europejskiej”. Niestety pandemia COVID-19 uwypukliła ten problem bardziej, niż moglibyśmy przewidzieć. - napisał w liście do posła Tomasza Latosa, przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - apeluję o pełne zaangażowanie Pana Przewodniczącego  i zintensyfikowanie prac nad tak ważną ustawą, nie tylko dla Bydgoszczy, ale przede wszystkim dla potrzeb medycznych wszystkich Polaków.

 

Do marszałek Sejmu o przyśpieszenie prac nad tym projektem zamierza się zwrócić także poseł Lewicy Jan Szopiński, który także jest członkiem Komisji Zdrowia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu