Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwolennicy i przeciwnicy aborcji eugenicznej zbiorą się pod biurem PiS. Czy to już anarchia?

Zwolennicy i przeciwnicy aborcji eugenicznej zbiorą się pod biurem PiS. Czy to już anarchia?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 25 październik 2020 19:50

W poniedziałek o godzinie 17:00 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej 10, na niespecjalnie dużym placu planowana jest kolejna odsłona protestu przeciwko orzeczonemu przez Trybunał Konstytucyjny zakazowi aborcji eugenicznej (jako niezgodnej z Konstytucją), swoją obecność zapowiada też Młodzież Wszechpolska. Trudno jest przewidzieć jak to wszystko będzie wyglądało.

Ustawa o zgromadzeniach jest tak skonstruowana, aby nie dopuszczać do odbywania się w jednym miejscu dwóch zgromadzeń, w szczególności gdy pomiędzy uczestnikami może mieć miejsce wzajemna niechęć. Przyjęło się, że o tym kto w danym miejscu organizuje zgromadzenie decyduje kolejność zgłoszeń, drugie gromadzenie może się odbyć w pewnej odległości.

 

Problem jest w tym wypadku jednak taki, że z powodu epidemii od soboty przepisy pozwalają na uczestnictwo w zgromadzeniu do 5 osób, stąd też większe zgromadzenia nie powinny się odbywać, a co za tym idzie nie są zgłaszane. Zgromadzenia, które od kilku dni obserwujemy odbywają się z naruszeniem przepisów prawa. Na tym polu prawnym obowiązuje już właściwie anarchia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu