Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZDMiKP wzmocniło pierwsze linie

ZDMiKP wzmocniło pierwsze linie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 październik 2020 11:45

Od soboty w związku z czerwoną strefą w pojazdach komunikacji miejskiej może przebywać tylko liczba pasażerów odpowiadająca 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Dzisiaj mamy zatem pierwszy dzień roboczy w czerwonej strefie – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej jako organizator transportu zdecydował się wzmocnić dwie linie.

 

Mowa o liniach 77 i 68 – pierwsza łączy Osową Górę z Bartodziejami, druga Glinki z Osiedlem Leśnym. Podczas porannych kursów na przystanki podjeżdżały po dwa autobusy – w ramach tzw. dublowania linii – aby umożliwić pasażerom podróż z zachowaniem zasad sanitarnych.

 

ZDMiKP zapowiada dalsze monitorowanie sytuacji na liniach, które może skutkować dublowaniem kolejnych linii, bądź zastąpienie mniejszego taboru większym.

 

Aktualizacja 12:14:

Zapadła decyzja, że od wtorku 20 października wzmocniona będzie także linia nr 76.

 

Limity trochę miejską legendą

Limit 30% pojemności pojazdu mieliśmy już wiosną i jak przyznaje nieoficjalnie wielu kierowców była to tak naprawdę fikcja. Nie można jednak wykluczyć, że z uwagi na nieporównywalnie większą skalę epidemii obecnie, temu zagadnieniu bliżej przyjrzy się Policja i posypią się mandaty.

 

Sprawa nie jest jednak łatwa z punktu widzenia samorządu – decyzję o tym jakie powiaty znalazły się w czerwonej strefie ujawniono w czwartek wieczorem, więc samorządy nie miały zbyt dużo czasu na wdrożenie tego, co ustalono w Warszawie. Są też takie czynniki utrudniające jak limity posiadanego taboru czy liczby kierowców, a także uderzy to w samorządy ekonomicznie – pandemia COVID-19 przyniosła dla Bydgoszczy milionowe straty w segmencie komunikacji zbiorowej.

 

Od dzisiaj na tryb zdalny przeszła nauka w szkołach ponadpostawowych, których uczniowie w dużej mierze wpływali na frekwencję w komunikacji miejskiej. Z jednej strony to dobrze, bo zachowanie zaleceń sanitarnych będzie łatwiejsze, z drugiej dużo z nich może wnieść teraz o zwrot zapłaty za bilety okresowe (ZDMiKP oferuje taką możliwość), co również przełoży się na rachunek ekonomiczny.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu