Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję

Szpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 październik 2020 12:10
Szpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję Fot: Russell Weller

W weekend rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, w stolicy bowiem jak wynika z informacji mediów ogólnopolskich, zaczęło brakować miejsc. Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przygotowywana jest budowa kolejnych tego typu szpitali w miastach wojewódzkich, docelowo szpital tymczasowy ma powstać w każdym województwie.

 

Minister Niedzielski mówił o Warszawie (drugi szpital tymczasowy), Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku – w tych miastach ustalono już nawet lokalizację szpitali. Spodziewać możemy się jednak w dalszym czasie tego typu szpitala w Bydgoszczy.

 

- Premier Morawiecki wydał polecenie dotyczące przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim - poinformował po południu Polską Agencję Prasową minister Niedzielski.

 

Z informacji jakie przedstawiał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz  wynika, że w kujawsko-pomorskich szpitalach przebywa 474 pacjentów z COVID-19, na przygotowany 1 tys. łózek, z tego 259 pacjentów jest w stanie średnim i ciężkim. Z respiratorów  według danych z piątku 16 października korzystało 31 pacjentów, na uruchomionych na tamten moment 66.

 

Dzisiaj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odnosząc się do informacji o medialnych o planie budowy szpitali tymczasowych w całej Polsce, zaoferował wojewodzie zlokalizowanie takiego szpitala w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym w Myślęcinku – oprócz dużego placu na rozłożenie namiotów, obiekt dysponuje zadaszoną przestrzenią oraz salkami.

 

Wojewoda Bogdanowicz poinformował, że propozycja prezydenta Bydgoszczy będzie wzięta pod uwagę.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu