Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 październik 2020 06:53
Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wrzesień kolejnym miesiącem, w którym notowano na terenie Bydgoszczy wzrost liczby osób bez pracy – we wrześniu wzrost był jednak znacznie niższy niż w sierpniu, co daje nadzieje, że recesja w rynek pracy w Bydgoszczy specjalnie nie uderzy, tym bardziej, że w skali województwa bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o ponad 500 osób.

Na dzień 30 września w Bydgoszczy zarejestrowanych było 5362 osoby bez pracy, co jest wzrostem o 37 osób w stosunku do 31 sierpnia. Można zauważyć,że po wiosennym lockdownie w pierwszej kolejności bezrobotnych przybywało w powiatach ziemskich, w Bydgoszczy wzrost rejestracji przyszedł nieco później i gdy teraz w większości powiatów wrzesień przynosił spadki, w Bydgoszczy mamy nieznaczny wzrost.

 

Jeszcze na dzień 31 lipca w Bydgoszczy było mniej bezrobotnych niż pod koniec lipca 2019 roku, pomimo lockdownu (jedyny powiat w województwie), dopiero sierpień i wrzesień sprawiły, że w stosunku do roku ubiegłego mamy więcej bezrobotnych - na koniec września jest to 377 osób.

 

W skali województwa kujawsko-pomorskiego bez pracy jest 8.357 osób.

 

Duży wpływ na w miarę stabilną sytuację na rynku miało wsparcie finansowe jakie pracodawcom udzieliło państwo. Jak przestrzegają jednak analitycy, stabilizacja może być krucha, więc dużo zależeć będzie od jesieni, w którą wchodzimy z nowymi obostrzeniami z uwagi na duże wzrosty zachorowań. Dużo zależeć będzie zatem od sytuacji globalnej w skali kraju, patrząc jednak na sytuację od marca można optymistycznie ocenić, że Bydgoszcz powinna sobie lepiej poradzić z ewentualnymi zawirowaniami od mniejszych powiatów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu