Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKamera monitoringu widzi nawet po ciemku

Kamera monitoringu widzi nawet po ciemku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 październik 2020 00:00
Kamera monitoringu widzi nawet po ciemku Fot: Andi O

Dowiedzieliśmy się już,że niedziałające latarnie nie powodują zagrożenia życia człowieka (z interpretacji prokuratury), teraz się dowiadujemy, że również nie mają wpływu na działanie monitoringu wizyjnego , bowiem kamera widzi w podczerwieni – zdaniem zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza.

O interpretacji prokuratury pisaliśmy kilka tygodni temu: Prokuratura: Brak oświetlenia nie powoduje zagrożenia dla życia człowieka

 

Spór pomiędzy ratuszem i Enea w ostatnich dniach został zażegnany, przynajmniej w takim zakresie, że ruszyła naprawa uszkodzonych lamp i do końca października problemy z oświetleniem przestrzeni publicznej powinny się skończyć.

 

Wcześniej sprawa ta była przedmiotem debaty publicznej, w sierpniu pracowała chociażby specjalna komisja doraźna Rady Miasta. Jednym z poruszonych wątków był wpływ niedziałających latarni na funkcjonowanie monitoringu wizyjnego. 24 sierpnia radny Krystian Frelichowski w ramach pracy komisji doraźnej zadał pytanie, ile kamer monitoringu wizyjnego, z powodu niedziałających latarni zostało wyłączonych z normalnej pracy. Zważając, że komisja miała zakończyć pracę do końca sierpnia, a przyjęty termin odpowiedzi na interpelacje był trochę dłuższy, wyjaśnienia zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz złożył dopiero w drugiej połowie września.

 

Kozłowicz poinformował, że zasilanie monitoringu wizyjnego jest niezależne od oświetlenia ulicznego, a tym bardziej od sieci należącej do Enea – Informuję, że każda z kamer monitoringu dla eliminacji deficytu oświetlenia widzialnego ma możliwość dołączenia promiennika podczerwieni zachowując rejestrację zdarzeń w warunkach pogorszonego oświetlenia – poinformował zastępca prezydenta.

 

Kozłowicz stwierdza, że obawy o brak rejestracji obrazu, są w tym wypadku nieuzasadnione.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu