Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych

W Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 sierpień 2020 12:01
W Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych Fot: Tracy Olson

Na dzień 15 stycznia w Bydgoszczy funkcjonowało 29 ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych, zgodnie z ustawą o elektromobilności powinno być ich, w mieście tej wielkości, przynajmniej 210. W środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie głosować nad przyjęciem planu budowy stacji ładowania, w ramach którego powstać ma 181 kolejnych stacji, aby spełnić zadość wymogowi 210 punktów.

Na chwilę obecną w Bydgoszczy zarejestrowanych jest tylko 75 pojazdów elektrycznych oraz 1433 korzystających z energii elektrycznej jako paliwa alternatywnego. Ogółem pojazdów mamy zarejestrowanych ponad 293 tys.

 

Zgodnie z ustawą nowe stacje będzie budować Enea Operator Sp. z o.o., natomiast Rada Miasta w ramach uzgodnień opracowuje koncepcję ich lokalizacji. W tej sprawie odbywały się też konsultacje społeczne.

 

Lokalizacja planowanych 181 stacji:

 

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu