Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Lewicy krytykuje budowę parkingu przy Grudziądzkiej

Poseł Lewicy krytykuje budowę parkingu przy Grudziądzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 sierpień 2020 06:57
Poseł Lewicy krytykuje budowę parkingu przy Grudziądzkiej Wizualizacja

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy ostateczne wizualizację wielopoziomowego parkingu, który powstanie przy ulicy Grudziądzkiej. Wykonawca, który wykonał ten projekt, jest zobowiązany wykonać także prace budowlane. Inwestycje krytykuje poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Jestem głęboko zaniepokojony budową kolejnego wielopoziomowego parkingu w centrum Bydgoszczy – informuje w swoim stanowisku poseł Krzysztof Gawkowski, pełniący funkcję przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Lewicy w Sejmie RP. W jego opinii ta inwestycja przeczy zasadom równoważonego rozwoju.

 

Poprawę życia społecznego i polepszenia transportu publicznego opiera się budowie parkingów dla aut osobowych na obrzeżach miast, gdzie kierowcy mogą pozostawić samochód i kontynuować podróż transportem publicznym. Budowa wielkiego w samym centrum Bydgoszczy jest sprzeczna z europejskimi trendami, dobrą polityką transportową i zasługuje na wyraźna krytykę – informuje biuro parlamentarzysty.

 

Zatrzymanie tej inwestycji na tym etapie wydaje się już jednak mało prawdopodobne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu