Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTowarowa obwodnica Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

Towarowa obwodnica Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 czerwiec 2020 00:37

PKP PLK informuje o zakończeniu prac na tzw. kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, w tym na stacjach Bydgoszcz Emilianowo (w tym miejscu ma powstać terminal intermodalny) oraz Bydgoszcz Leśna.

Czym jest kolejowa obwodnica Bydgoszczy? Mowa o ciągu linii kolejowej nr 201 właściwie od Nowej Wsi Wielkiej, gdzie linia nr 201 odbija od linii nr 131, aby dalej poprzez stację w Emilianowie i tereny przemysłowe dotrzeć do stacji Bydgoszcz Wschód, następnie Bydgoszcz Leśna, a stąd odbić w kierunku Maksymilianowa na północ, docelowo do Gdyni. Taki układ siatki torowej sprawia, że pociągi towarowe omijają Bydgoszcz Główną, przez co nie utrudniają przepustowości dla pociągów pasażerskich, natomiast przebieg bliski terenów przemysłowych, w tym przez planowany terminal w Emilianowie, może przyczynić się do rozwoju Bydgoskiego Parku Pzemysłowo-Technologicznego.

 

PLK zakończyły remont stacji Bydgoszcz Emilianowo. Wymieniony został tor. 7 nowych rozjazdów umożliwi sprawny przejazd składów z toru na tor. Zamontowano nowe urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym, które zapewnią bezpieczną obsługę pociągów towarowych. Wcześniej, w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo – etap III”, PLK wzmocniły podtorze na szlaku Bydgoszcz Emilianowo – Bydgoszcz Wschód oraz wymieniły 3 rozjazdy na stacji Bydgoszcz Leśna - informuje PKP PLK. Prace inwestycyjne jeszcze są prowadzone, planuje się je zakończyć w październiku. Koszt inwestycji to 14,2 mln zł.

 

PKP SA przygotowuje się też do rozbudowy do czterech torów linii nr 131 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Inowrocław, przez co pociągi zjeżdżające z kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, będą po odseparowanych torach od ruchu pasażerskiego mogły przemieszczać się dalej na południe. Pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem odbywa się główny ruch pasażerski pomiędzy Trójmiastem a Poznaniem. Po tej trasie jeździ także pociąg międzynarodowy do Berlina.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu