Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTowarowa obwodnica Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

Towarowa obwodnica Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 czerwiec 2020 00:37

PKP PLK informuje o zakończeniu prac na tzw. kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, w tym na stacjach Bydgoszcz Emilianowo (w tym miejscu ma powstać terminal intermodalny) oraz Bydgoszcz Leśna.

Czym jest kolejowa obwodnica Bydgoszczy? Mowa o ciągu linii kolejowej nr 201 właściwie od Nowej Wsi Wielkiej, gdzie linia nr 201 odbija od linii nr 131, aby dalej poprzez stację w Emilianowie i tereny przemysłowe dotrzeć do stacji Bydgoszcz Wschód, następnie Bydgoszcz Leśna, a stąd odbić w kierunku Maksymilianowa na północ, docelowo do Gdyni. Taki układ siatki torowej sprawia, że pociągi towarowe omijają Bydgoszcz Główną, przez co nie utrudniają przepustowości dla pociągów pasażerskich, natomiast przebieg bliski terenów przemysłowych, w tym przez planowany terminal w Emilianowie, może przyczynić się do rozwoju Bydgoskiego Parku Pzemysłowo-Technologicznego.

 

PLK zakończyły remont stacji Bydgoszcz Emilianowo. Wymieniony został tor. 7 nowych rozjazdów umożliwi sprawny przejazd składów z toru na tor. Zamontowano nowe urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym, które zapewnią bezpieczną obsługę pociągów towarowych. Wcześniej, w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo – etap III”, PLK wzmocniły podtorze na szlaku Bydgoszcz Emilianowo – Bydgoszcz Wschód oraz wymieniły 3 rozjazdy na stacji Bydgoszcz Leśna - informuje PKP PLK. Prace inwestycyjne jeszcze są prowadzone, planuje się je zakończyć w październiku. Koszt inwestycji to 14,2 mln zł.

 

PKP SA przygotowuje się też do rozbudowy do czterech torów linii nr 131 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Inowrocław, przez co pociągi zjeżdżające z kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, będą po odseparowanych torach od ruchu pasażerskiego mogły przemieszczać się dalej na południe. Pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem odbywa się główny ruch pasażerski pomiędzy Trójmiastem a Poznaniem. Po tej trasie jeździ także pociąg międzynarodowy do Berlina.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu