Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomunalnik nie zgadza się z wysokością kar nakładanych przez Bydgoszcz

Komunalnik nie zgadza się z wysokością kar nakładanych przez Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 czerwiec 2020 00:35

Wizualnie można odnieść wrażenie, że sytuacja z odbiorem odpadów w trzech sektorach obsługiwanych przez firmę Komunalnik nie jest już taka zła jak jeszcze w maju, ale też nie jest idealnie, bowiem wciąż można natknąć się na ulice z nieodebranymi workami z odpadami. Być może nie rażą one tak jak wcześniej, z uwagi na to, że ostatnie tygodnie do takiego widoku już nas przyzwyczaiły. Stał się to widok powszedni.

Na dzień 28 kwietnia Urząd Miasta nałożył na Komunalnika 30 tys. zł kary z tytułu niewywiązywania się z umowy. Jak wynika z pisma z 13 maja Komunalnik kwestionuje wysokość tej kary, zgadzając się jedynie na karę w tamtym okresie w wysokości 6 tys. zł, wnosząc o anulowanie 24 tys. zł nałożonej kary. Mamy zatem spór, który w skrajnym wypadku musiałby zostać rozstrzygnięty przez sąd.


Komunalnik uważa, że karę wyliczono w oparciu o złą podstawę, bowiem harmonogramy były w internecie publikowane w terminie, ale z uwagi na problemy techniczne mógł pojawić się problem z ich pobieraniem, za co Komunalnik uważa, że odpowiedzialności ponosi. W związku z tym zdaniem firmy kara umowna powinna wynosić 100 zł za dzień zwłoki w każdym sektorze, a nie jak liczył ratusz 500 zł.

 

O problemach z usługami świadczonymi przez Komunalnika mówi się właściwie od początku kwietnia, w tamtym okresie dużym problemem było niedostarczanie pojemników na odpady. Firma natomiast broniła się przepisami specustawy wprowadzonej z powodu pandemii COVID-19, wskazując, iż sytuacja epidemiczna uniemożliwia funkcjonowanie zgodnie z umową. Celem wprowadzenia tych przepisów była ochrona firm. Okazuje się, że jednym z większych problemów dla Komunalnika było uruchomienie wagi najazdowej. Przedsiębiorstwo informuje, że zamontowało urządzenie w terminie, ale z powodu COVID-19 dość długo trwało uzyskanie dla niej legalizacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu