Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzaskowski w Bydgoszczy do rządzących: Obudźcie się z samozadowolenia

Trzaskowski w Bydgoszczy do rządzących: Obudźcie się z samozadowolenia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 czerwiec 2020 18:55

W piątek prezydent Warszawy, kandydat na najważniejszy urząd w państwie odbył serie wieców w województwie kujawsko-pomorskim. Po godzinie 16:30 pojawił się w Bydgoszczy przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego, miejsca dla opozycji szczególnego, bowiem w tym miejscu od wielu lat odbywają się protesty przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości.

Prezydenta Warszawy powitał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Stoimy w miejscu, gdzie wydaje mi się, że w momencie gdy śpiewaliśmy ten hymn poruszył się nasz patron i założyciel naszego miasta Kazimierz Wielki. Taką nazwę ten skwer nosił nazwę potoczną przez wiele lat. Od pięciu lat jest to skwer protestu, gdzie wspólnie spotykamy się mówiąc nie temu co złego dzieje się w naszym kraju. Od dzisiaj ten skwer i nie długo, będzie skwerem nadziei, że to się skończy, a ten który tego dokona stoi obok mnie.


Następnie Bruski zapowiedział, że to miejsce po wyborach może zyskać miano ,,Placu Zwycięstwa”.

 

- Obserwujemy dzisiaj samozadowolenie, dzisiaj pan premier mówi, że wszystko jest fantastyczne i już wynegocjował miliardy z Unii Europejskiej. Słyszymy ze strony rządu, że wszyscy przedsiębiorcy są zaopiekowani. A jak jest naprawdę? Naprawdę jest tak, że gdziekolwiek jestem w Polsce to słyszę – mamy dość! - mówił kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski - Najgorsze co w tak trudnych czasach może się rządzącym przydarzyć to i panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, to jest samozadowolenie, dlatego, że widzę że na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi narasta złość i gniew. Dzisiaj tą złość i gniew trzeba przekuć w pozytywną siłę, która pozwoli nam wygrać wybory. Porozmawiajmy chwilę o hipokryzji, bo jeszcze nie tak dawno słyszałem jak prezydent Andrzej Duda mówił, że Unia Europejska to wyimaginowana wspólnota, słyszałem ,że pan premier mówił – nie ma żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej, UE nam nie pomaga. Dzisiaj premier staje i mówi, że wynegocjował miliardy. Co wynegocjował? Jeszcze się negocjacje nie rozpoczęły – obudźcie się z tego samozadowolenia! Dzisiaj Unia Europejska mówi - będą pieniądze na transformację energetyczną, ale dla tych jak ci tutaj młodzi ludzie mówią, że trzeba ratować klimat.

 

Prezydent Trzaskowski określił pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego jako megalomanie i zapowiedział, że te pieniądze potrzebne są w polskich miastach, każdy z ośrodków powinien otrzymać 30 mln zł na tworzenie centrów rozwoju lokalnego – To wy będziecie ze swoim prezydentem decydować co w tym centrum się znajdzie.

 

,,Nie damy się podzielić”

- Mamy dość dzielenia nas na równych i równiejszych, na tych z północy i południa, na tych z małych miast, dużych miast i ze wsi, dlatego że jesteśmy tacy sami. Takie same mamy poepidemi problemy – mówił Rafał Trzaskowski - Potrzeba nam silnego prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce, który będzie całkowicie niezależny, prezydenta który będzie szanował swój podpis, bo to jest podpis składany w waszym imieniu.

 

 

- Dzisiaj musimy odbudować wspólnotę – mówił kandydat, jednocześnie zwracając się do grupy osób próbujących zagłuszać jego wystąpienie ze słowami pozdrowienia - Za dużo oglądacie telewizji, która nazywa się publiczną. Trzeba wymagać od debaty publicznej, żeby się zajęła kwestiami walki z ociepleniem klimatycznym, walki o każde miejsce pracy, a nie wypytywała się ,,dlaczego Trzaskowski trzyma się za ucho”.

 

W dzisiejszym wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego ani razu nie pojawiło się nawiązanie do drogi ekspresowej S-10, która w naszym regionie stała się w pewnym sensie główną osią dyskusji wyborczej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu