Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProNatura interweniuje na cmentarzach

ProNatura interweniuje na cmentarzach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 czerwiec 2020 07:02

Od lipca na bydgoskich cmentarzach komunalnych wprowadzona ma być selektywna zbiórka odpadów – zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w odpowiedzi na interpelację radnego Szymona Roga. Do tej pory sytuacja na cmentarzach komunalnych, związana z gospodarką odpadami była problemowa, właściwie odpadów bowiem nikt nie odbierał.

 

Utrzymanie czystości na nekropolii to zadanie zarządcy cmentarzy. W Bydgoszczy zarządcami są poszczególne parafie, natomiast w przypadku cmentarzy komunalnych zadania te realizuje przedsiębiorstwo Zieleń Miejska. To właśnie na cmentarzach komunalnych, w tym największej bydgoskiej nekropolii przy Wiślanej, są największe problemy ze śmieciami.

 

Problem zdaniem ratusza spowodowany był tym, że wzrosły koszty odbioru odpadów z cmentarzy wraz z ich utylizacją, w stosunku do 2018 roku, gdy Zieleń Miejska składała ofertę przetargową. Problem ostatnio miał zostać zażegnany, bowiem Zieleń Miejska dogadała się z miejską spółką ProNatura.

 

Od lipca segregacja

Od 1 lipca ratusz chce wprowadzić na cmentarzach komunalnych selektywną zbiórkę odpadów. W przypadku cmentarzy parafialnych wprowadzenie selektywnej zbiórki jest decyzją proboszczów, nie mniej jednak są różne interpretacje przepisów ustawowych, które wskazują, iż odpady komunalne powinny być odbierane selektywnie. Zdaniem ekspertów odpady powstające na cmentarzach należy traktować jako odpady komunalne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu