Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGaszychChallenge wchodzi na międzynarodowy wymiar

GaszychChallenge wchodzi na międzynarodowy wymiar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 czerwiec 2020 00:19

Strażacy z OSP Gaszyn (województwo łódzkie) zapewne nie spodziewali się, że zainicjowana przez nich akcja pomocy chorym dzieciom stanie się popularna w całym kraju. Bydgoszcz może być tym miastem, w którym akcja wejdzie na arenę międzynarodową.

 

Strażacy z Gaszyna chcieli pomóc 18-letniemu Wojtusowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni, dla którego jedynym ratunkiem jest operacja w Stanach Zjednoczonych, której kosz to około 10 mln zł. Postanowili ogłosić challenge w ramach, którego podejmowane jest wyzwanie zrobienia 10 pompek. Służby mundurowe w całym kraju wzajemnie się nominują, masowo robiąc pompki, natomiast po ,,pompowaniu” każdy uczestnik wpłaca po minimum 5 zł na chore dzieci. GaszynChallenge to pomoc nie tylko dla Wojtusia, bowiem w ramach tej akcji wspierane 10-cioro dzieci.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia pokazywaliśmy jak pompowali strażnicy więzieni z Koronowa, którzy nominowali do dalszego challenge Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy i Żandarmerię Wojskową. Skoro challenge przeszło na wojsko, to trafiło się też na jednostki NATO. Wczoraj ukończonym GaszynChallenge pochwaliło się Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). Robieniu pompek przewodniczył dowódca jednostki gen. Adam Joks, który także pompował. JFTC do dalszego Challenge 3. Batalion Łączności NATO z siedzibą w Bydgoszczy, Zespół Wsparcie Teinformatycznego NATO oraz Orkiestrę Wojskową w Bydgoszczy.

 

 

JFTC do tej akcji nominowało natomiast Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

  Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

  Etykiety: kolej
 • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

  Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu