Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGaszychChallenge wchodzi na międzynarodowy wymiar

GaszychChallenge wchodzi na międzynarodowy wymiar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 czerwiec 2020 00:19

Strażacy z OSP Gaszyn (województwo łódzkie) zapewne nie spodziewali się, że zainicjowana przez nich akcja pomocy chorym dzieciom stanie się popularna w całym kraju. Bydgoszcz może być tym miastem, w którym akcja wejdzie na arenę międzynarodową.

 

Strażacy z Gaszyna chcieli pomóc 18-letniemu Wojtusowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni, dla którego jedynym ratunkiem jest operacja w Stanach Zjednoczonych, której kosz to około 10 mln zł. Postanowili ogłosić challenge w ramach, którego podejmowane jest wyzwanie zrobienia 10 pompek. Służby mundurowe w całym kraju wzajemnie się nominują, masowo robiąc pompki, natomiast po ,,pompowaniu” każdy uczestnik wpłaca po minimum 5 zł na chore dzieci. GaszynChallenge to pomoc nie tylko dla Wojtusia, bowiem w ramach tej akcji wspierane 10-cioro dzieci.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia pokazywaliśmy jak pompowali strażnicy więzieni z Koronowa, którzy nominowali do dalszego challenge Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy i Żandarmerię Wojskową. Skoro challenge przeszło na wojsko, to trafiło się też na jednostki NATO. Wczoraj ukończonym GaszynChallenge pochwaliło się Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). Robieniu pompek przewodniczył dowódca jednostki gen. Adam Joks, który także pompował. JFTC do dalszego Challenge 3. Batalion Łączności NATO z siedzibą w Bydgoszczy, Zespół Wsparcie Teinformatycznego NATO oraz Orkiestrę Wojskową w Bydgoszczy.

 

 

JFTC do tej akcji nominowało natomiast Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu