Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDla wójta Białych Błot może być to decydująca o dalszym urzędowaniu sesja

Dla wójta Białych Błot może być to decydująca o dalszym urzędowaniu sesja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 czerwiec 2020 00:32

We wtorek 23 czerwca obradować będzie Rada Gminy Białe Błota, która podejmie najważniejsze uchwały w roku. Radni zdecydować mają o kwestii absolutorium dla wójta Dariusza Fundatora, jeżeli większość Rady zgodzi się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej, aby nie udzielić wójtowi absolutorium za rok 2019, wówczas następstwem może być referendum o odwołanie Dariusza Fundatora przed końcem kadencji.

Za rok 2018 wójt również nie otrzymał absolutorium – radni przed rokiem podjęcie takiej decyzji tłumaczyli, iż nie oceniają osoby Dariusza Fundatora, ale urząd, który w 2018 roku sprawował ,,drugi” wicewójt, z uwagi na podjęte środki przez prokuraturę wobec byłego wójta. Wójt Fundator w 2018 roku rządy objął dopiero w listopadzie.

 

W tym roku Komisja Rewizyjna sprawą absolutorium zajęła się w maju. W trakcie posiedzenia przewodniczący komisji radny Sławomir Ruge zarzucał wójtowi błędy w ewidencjonowaniu korzystania z samochodów służbowych. Ruge odniósł się też do przegranych przez gminę spraw sądowych z Regionalnym Zarządem Infrastruktury, z tytułu niezależnie pobieranego podatku od Portu Lotniczego Bydgoszcz. Zdaniem radnego wójt decyzji w temacie tego sporu w żaden sposób nie konsultował z radnymi. W jego opinii błędem wójta była decyzja podjęta w ostatnim czasie, o nieodwoływaniu się od wyroku w przegranej RZI sprawie, choć istniała możliwość odwoławcza.

 

Jeżeli we wtorek Rada Gminy zgodzi się z Komisją Rewizyjną i nie udzieli wójtowi absolutorium, wówczas artykuł 28a ustawy o samorządzie gminnym otworzy drogę do podjęcia uchwały o rozpisaniu referendum w sprawie skrócenia kadencji wójta. Referendum można rozpisać jeżeli absolutorium nie zostaje udzielone nie szybciej niż 9 miesięcy od rozpoczęcia kadencji i nie później niż na 9 miesięcy przed jej końcem. W ubiegłym roku ta przesłanka nie istniała.

 

We wtorek radni będą obradować zdalnie, czyli łącząc się przez tablety.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu