Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica pyta wojewodę – czy jesteśmy gotowi na drugą falę koronawirusa?

Lewica pyta wojewodę – czy jesteśmy gotowi na drugą falę koronawirusa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 maj 2020 16:14

W ostatnim czasie docierają do nas informacje o tym, że epidemia COVID-19 przygasa w Polsce, również w naszym województwie, nie można jednak wykluczyć, że dojdzie do nowej fali zachorowań, a zdaniem wielu ekspertów jest to nawet bardzo prawdopodobne. Poseł Krzysztof Gawkowski pyta publicznie wojewodę, czy jesteśmy na taką okoliczność przygotowani.

- Nie wiemy, czy w najbliższych tygodniach, miesiącach nie przyjdzie nowa fala koronawirusa – powiedział na briefingu przed Urzędem Wojewódzkim poseł Krzysztof Gawkoski - Dzisiaj zwrócę się do wojewody kujawsko-pomorskiego z pismem, w którym będę prosił o przestawienie przygotowania do drugiej fali koronawirusa. Pan minister Szumowski od kilku tygodni zapowiada, że pierwszy, najtrudniejszy etap już za nami, ale prawdopodobieństwo nastąpienia drugiej fali jest olbrzymie – dopóki nie będzie szczepionki, która uchroni nas przed tą chorobą, dopóty musimy być gotowi, że miejsca w szpitalach może zabraknąć, że maseczek i różnego rodzaju środków ochrony może być za mało. Dlatego zwracamy się z prośbami i pytaniami o konkretne informacje – czy szpitale Województwa Kujawsko-Pomorskiego są przygotowane na sytuację, gdyby chorych było więcej?


Gawkowski podniósł również problematykę przygotowania szkół - Wytyczne ministerstwa dają wiele uprawnień wojewodzie, to w rękach wojewody kujawsko-pomorskiego jest odpowiedź na pytanie czy bezpiecznie będzie w polskich szkołach i czy szpitale są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Nie może ten temat pozostać bez odpowiedzi, aby za 2-3 okazało się, ze nikt na tym nie panuje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu