Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTVP Bydgoszcz manipuluje nagrywanym materiałem

TVP Bydgoszcz manipuluje nagrywanym materiałem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 kwiecień 2020 00:52

W sobotę w ,,Zbliżeniach” pojawił się materiał o inicjatywie ,,Książka na telefon” jednego bydgoskich księgarzy, który zainteresowanym nabyciem książki na czas epidemii, dowozi ją na rowerze. Pewnie temat nie zyskałby większej sławy medialnej, gdyby montażyści TVP Bydgoszcz nie postanowili nagranego materiału ,,poprawić politycznie”.

Rozmowę z właścicielem księgarni przeprowadzono w jego lokalu, w tle znajdowała się mała tęczowa flaga, kojarzona przez niektórych jako symbol środowisk LGBT. W trakcie montażu postanowiono pozbawić flagi barw. Zabieg niby niezbyt duży, ale z punktu widzenia medialnego jest to poważna rzecz, bowiem manipulowanie w obrazie jest rzeczą niedopuszczalną. Uderza to niestety we wiarygodność całego środowiska medialnego. Po tym, gdy zrobiło się o sprawie głośno na Facebook-u, na chwilę TVP Bydgoszcz podmieniło nagranie, umieszczając flagę w oryginale. Po chwili jednak ta wersja materiału znikneła.

 

 

 

W przypadku TVP taki incydent miał już miejsce kilka lat temu, gdy komentarza politycznego udzielał toruński poseł Arkadiusz Myrcha, który miał przyklejone do kurtki serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Montażyści TVP komputerowo wycieli serduszko – manipulacja wyszła , bowiem również rozmowę równolegle archiwizował współpracownik posła.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu