Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRestrykcje epidemiczne, ale nie na targowiskach

Restrykcje epidemiczne, ale nie na targowiskach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 kwiecień 2020 14:46
Restrykcje epidemiczne, ale nie na targowiskach Facebook / Absurdy Bydgoskie

Od wczoraj nieformalnie obowiązuje zakaz wstępu do lasów, od środy zaś przed sklepami i marketami ustawiają się kolejki, w związku z wprowadzeniem ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednocześnie w placówce handlowej. Wszystko, aby spowolnić rozpowszechnianie się koronawirusa. Okazuje się jednak, że zupełnie inna rzeczywistość panuje na niektórych targowiskach.

Sobota do południa to na targowiskach oblężenie, również jak się okazuje w dobie epidemii koronawirusa. Na zdjęciu jakie dzisiaj otrzymaliśmy na Targowisku Białym w Fordonie widoczny jest tłum ludzi. Pod względem epidemicznym sytuacja bardzo niebezpieczna, ale przede wszystkim nie odpowiedzialna. Na zdjęciu widoczny jest też policyjny radiowóz, policjanci próbują bowiem zapanować nad sytuacją. Gdyby na targowisku robiła dzisiaj zakupy osoba chora na COVID-19, to wirus mógłby rozpowszechnić się na kolejne osoby.

 

Według rozporządzenia z wtorku, do każdego straganu może oczekiwać w kolejce 3 klientów. W praktyce jak widzimy mamy tłum. Nie można wykluczyć, że na dniach rządzący podejmą decyzję o całkowitym zamknięciu targowisk, na czym stracić mogą producenci żywności, ale z drugiej strony taka sytuacja jak na zdjęciu w dobie epidemii jest niedopuszczalna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu