Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMisterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło, ale zaistniało

Misterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło, ale zaistniało

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 kwiecień 2020 21:56
Misterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło, ale zaistniało Archiwum

Co roku w Niedzielę Palmową w Fordońskie Dolinie Śmierci organizowane jest Misterium Męki Pańskiej, które rozwija się dzięki zaangażowaniu właściwie setek osób je przygotowujących. W tym roku miała być jubileuszowa XX edycja, poświęca w sposób szczególny św. Janowi Pawłowi II, którego 15. rocznica śmierci przypadła w czwartek. Epidemia koronawirusa te plany pokrzyżowała, ale udało się kilkuset osobom spotkać online.

 

O godzinie 16:00, gdy odbywa się zawsze pierwsza odsłona Misterium, refleksję z Doliny Śmierci przedstawił ks. Krzysztof Buchholz – To niezwykły czas, w którym zostaliśmy zatrzymani. Kiedy go tak naprawdę nie mamy, w pędzie dotychczasowym , nie było czasu aby spojrzeć na siebie, aby spojrzeć w głąb siebie, zobaczyć jak żyje, właściwie dokąd ono zmierza. Czy jest we mnie żywe, ludzkie oblicze, tego na którego obraz i podobieństwo jestem – Jezusa Chrystusa.

 

- Hasło tegorocznego Misterium miało być ,,Jestem z wami”. I właśnie Chrystus jest z nami – kontynuował.

 

Po wstępie zaprezentowany został list młodzieńca, który szukał Chrystusa oraz fragmenty misteriów z lat ubiegłych, aby móc w tę Niedzielę Palmową przeżyć mękę Jezusa Chrystusa, która jest tego dnia czytana podczas Mszy Świętych w ramach Ewangelii. Zobaczcie fragment (wykorzystano w nim modlitwę Gorzkich Żali, która w Wielkim Poście odbywa się w niedziele, ale niewiele osób mogło z nich w tym roku uczestniczyć z uwagi na epidemię):


Ksiądz Buchholz zachęcił również do przeczytania orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży, który w diecezjach jest przeżywany właśnie w Niedzielę Palmową. W tym orędziu papież pisze : Przy wielu okazjach wy, młodzi okazujecie, że umiecie cierpieć wraz z drugą osobą. Wystarczy zobaczyć jak wielu z was wielkodusznie poświęca się, gdy wymagają tego okoliczności. Nie ma katastrofy, trzęsienia ziemi, powodzi, które by nie powodowały, że grupy młodych wolontariuszy są gotowe do pomocy. Także wielka mobilizacja ludzi młodych, którzy chcą bronić świata stworzonego, świadczy również o waszej zdolności do usłyszenia krzyku ziemi

 

Jeżeli ktoś by chciał obejrzeć całą transmisję on-line, można również to uczynić:

Misterium Męki Pańskiej 2020 (online)

W tym roku Misterium w Dolinie Śmierci odbyło się on-line.

Opublikowany przez Portal Kujawski Niedziela, 5 kwietnia 2020

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu