Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo łączy papier toaletowy z euro lub dolarem?

Co łączy papier toaletowy z euro lub dolarem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 marzec 2020 17:52

Jest to pytanie trochę prowokacyjne – masowy wykup rolek papieru toaletowego stał się pewną ikoną chwilowej paniki konsumenckiej, jaka pojawiła się po zawieszeniu zajęć w szkołach. Dopiero kolejne dni przyniosły uspokojenie sytuacji i pokazały, że papieru toaletowego nie zabraknie, ale sklepy nie były gotowe na masowy wykup tego asortymentu. W ostatnich dniach podobna sytuacja dotyczy walut zagranicznych: euro i dolara.

Ostatnie dni to spadek wartości polskiej złotówki wobec euro i dolara. Część osób ruszyła do banków, aby kupić którąś z tych silniejszych walut, ale się okazało, że nie zawsze była możliwa wypłata pieniędzy od razu. O temacie zaczęto pisać także w mediach społecznościowych. Banki przyznają, że są przejściowe problemy.

 

Z jednej strony to nagły wzrost zapotrzebowania na obcą walutę, ale też efekt problemów logistycznych. Wstrzymanie lotów międzynarodowych wpływa na to, że zaopatrywanie banków w obcą walutę jest opóźnione. Banki zalecają klientom, którzy chcą wypłacić większe ilości pieniędzy w obcej walucie, z kont walutowych, aby wcześniej sygnalizowały taki zamiar telefonicznie, co pozwoli placówką się przygotować. Mniejsze kwoty powinny być bez problemów wypłacane od ręki. Np. ING Bank Śląski bez wcześniejszego zgłoszenia wypłaca do 2 tys. euro.

 

Bez problemu powinny być natomiast realizowane bezgotówkowe transakcje w obcych walutach.

 

Zdaniem ekspertów, gdy otwarte zostaną granicę, wartość złotówki powinna pójść do góry.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu