Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwaj bydgoscy radni oddali diety, kolejni planują taki krok

Dwaj bydgoscy radni oddali diety, kolejni planują taki krok

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 00:14

W czwartek radni Paweł Bokiej i Szymon Róg z Rady Miasta Bydgoszczy zapowiedzieli, że przysługującą im za marzec i kwiecień dietę radnego przekażą na walkę z epidemią COVID-19. Są pierwszymi, którzy mówią o tym publicznie, ale za nimi mogą pójść kolejni samorządowcy.

Pieniądze radni zamierzają przeznaczyć na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy, który znajduje się obecnie na pierwszej linii front walki z koronawirusem w naszym województwie oraz na jadłodajnie dla ubogich, którą prowadzą misjonarze z Bazyliki pw. św. Wincentego a'Paulo w Bydgoszczy.

 

Docierają do na sygnały od radnych z samorządów ościennych, iż również planują swoje uposażenia radnych przekazać na walkę z koronawirusem.

 

W ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na posiłki, które gotują księża misjonarze z Bazyliki. Wcześniej na codzienny posiłek przychodziło około 200 osób – bezdomni i ubodzy. W okresie epidemii ta liczba wzrosła do 300.

 

Z tego też powodu koszty tej działalności są też większe, dlatego wsparcie od radnych będzie na pewno przydatne. Możemy również przelać dowolną kwotę na konto - 75 1020 1475 0000 8002 0127 3739 Prosi się o podawanie w tytule przelewu: ,,Bazylika pomaga”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu