Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Za zamieszanie przepraszam

Bruski: Za zamieszanie przepraszam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 marzec 2020 12:14

Za pośrednictwem wideo transmisji w mediach społecznościowych, informacje na temat sytuacji w Bydgoszczy przedstawił prezydent Rafał Bruski. W swoim wystąpieniu przeprosił za sytuację jaka ma miejsce od kilku dni w komunikacji miejskiej, po decyzji Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o przejściu na sobotnie rozkłady.

- Mogę uderzyć się w swoją pierś, zostało to źle wdrożone. Drogowcy mieli od pierwszych dniach uwzględniać uwagi, aby każdy kto musi mógł bezpiecznie dojechać do pracy. Za to zamieszanie przepraszam – powiedział w transmisji prezydent.

 

Dzisiaj ratusz podjął też decyzję o zamknięciu miejskich placów zabaw. Do tej decyzji prezydent również się ustosunkował, wskazując, że z obserwacji pracowników ratusza wynika, że gromadzą się na nich skupiska ludzi, co może sprzyjać rozpowszechnianiu się koronawirusa.

 

 

Prezydent zwrócił się o pomoc do Chińczyków

Jako pierwsze z koronawirusem borykały się Chiny, tam powoli pandemia wygasa. Bydgoszcz od kilku lat prowadzi partnerską współpracę z miastem Ningbo liczącym ponad 700 tys. mieszkańców - Zwróciłem się do prezydenta naszego miasta z prośbą o pomoc – poinformował prezydent Rafał Bruski.

 

Być może dzięki współpracy z Ningbo uda się uzyskać np. środki ochrony osobistej, w tym maski, których w Polsce obecnie jest deficyt.

 

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu