Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Za zamieszanie przepraszam

Bruski: Za zamieszanie przepraszam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 marzec 2020 12:14

Za pośrednictwem wideo transmisji w mediach społecznościowych, informacje na temat sytuacji w Bydgoszczy przedstawił prezydent Rafał Bruski. W swoim wystąpieniu przeprosił za sytuację jaka ma miejsce od kilku dni w komunikacji miejskiej, po decyzji Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o przejściu na sobotnie rozkłady.

- Mogę uderzyć się w swoją pierś, zostało to źle wdrożone. Drogowcy mieli od pierwszych dniach uwzględniać uwagi, aby każdy kto musi mógł bezpiecznie dojechać do pracy. Za to zamieszanie przepraszam – powiedział w transmisji prezydent.

 

Dzisiaj ratusz podjął też decyzję o zamknięciu miejskich placów zabaw. Do tej decyzji prezydent również się ustosunkował, wskazując, że z obserwacji pracowników ratusza wynika, że gromadzą się na nich skupiska ludzi, co może sprzyjać rozpowszechnianiu się koronawirusa.

 

 

Prezydent zwrócił się o pomoc do Chińczyków

Jako pierwsze z koronawirusem borykały się Chiny, tam powoli pandemia wygasa. Bydgoszcz od kilku lat prowadzi partnerską współpracę z miastem Ningbo liczącym ponad 700 tys. mieszkańców - Zwróciłem się do prezydenta naszego miasta z prośbą o pomoc – poinformował prezydent Rafał Bruski.

 

Być może dzięki współpracy z Ningbo uda się uzyskać np. środki ochrony osobistej, w tym maski, których w Polsce obecnie jest deficyt.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu