Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz odroczy czynsz lub podatek, Koronowo być może nawet daruje

Bydgoszcz odroczy czynsz lub podatek, Koronowo być może nawet daruje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 marzec 2020 00:59
Bydgoszcz odroczy czynsz lub podatek, Koronowo być może nawet daruje Fot: Bartosz Bieliński

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla właścicieli restauracji i klubów, a także innych przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić z powodu wprowadzonych ograniczeń normalnie biznesu, co przekłada się na straty. Również samorządy będą się starały im pomóc.

 

Wczoraj na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy ukazała się informacja, że przedsiębiorcy, którzy znajdują się przez koronawirusa w trudnej sytuacji, mogą wystąpić o odrodzenie terminu płatności podatku od nieruchomości oraz czynszu za najem, jeżeli korzystają z mienia miejskiego. Konieczne będzie jednak przedstawienie danych finansowych za ostanie lata, bowiem prezydent Rafał Bruski uważa, że pomoc powinna trafić tylko do tych, którzy naprawdę znaleźli się w trudnej sytuacji – To nie są moje pieniądze – mówił w wideo transmisji.

 

W Koronowie burmistrz Patryk Mikolajewski również chce pomóc z podatkiem od nieruchomości firmom, które siedzibę w tej gminie. Koronowo w uzasadnionych przypadkach jest wstanie nawet umorzyć podatek. Więcej informacji można znaleźć w BIP - http://bip.koronowo.pl/?cid=618&bip_id=8054&fbclid=IwAR3tY2uIffNG5H3Z7buWyVxwQ6YXDWFPyW1gVaDxQpAzSz-qUnOl8iQ9F8U

 

W czwartek pisaliśmy natomiast o działaniach podejmowanych w Inowrocławiu, tam przedsiębiorcy wynajmujący lokale od samorządu mogą liczyć na odrodzenie płatności czynszu, a takżę  w uzasadnionych przypadkach na jego umorzenie.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu