Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz odroczy czynsz lub podatek, Koronowo być może nawet daruje

Bydgoszcz odroczy czynsz lub podatek, Koronowo być może nawet daruje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 marzec 2020 00:59
Bydgoszcz odroczy czynsz lub podatek, Koronowo być może nawet daruje Fot: Bartosz Bieliński

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla właścicieli restauracji i klubów, a także innych przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić z powodu wprowadzonych ograniczeń normalnie biznesu, co przekłada się na straty. Również samorządy będą się starały im pomóc.

 

Wczoraj na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy ukazała się informacja, że przedsiębiorcy, którzy znajdują się przez koronawirusa w trudnej sytuacji, mogą wystąpić o odrodzenie terminu płatności podatku od nieruchomości oraz czynszu za najem, jeżeli korzystają z mienia miejskiego. Konieczne będzie jednak przedstawienie danych finansowych za ostanie lata, bowiem prezydent Rafał Bruski uważa, że pomoc powinna trafić tylko do tych, którzy naprawdę znaleźli się w trudnej sytuacji – To nie są moje pieniądze – mówił w wideo transmisji.

 

W Koronowie burmistrz Patryk Mikolajewski również chce pomóc z podatkiem od nieruchomości firmom, które siedzibę w tej gminie. Koronowo w uzasadnionych przypadkach jest wstanie nawet umorzyć podatek. Więcej informacji można znaleźć w BIP - http://bip.koronowo.pl/?cid=618&bip_id=8054&fbclid=IwAR3tY2uIffNG5H3Z7buWyVxwQ6YXDWFPyW1gVaDxQpAzSz-qUnOl8iQ9F8U

 

W czwartek pisaliśmy natomiast o działaniach podejmowanych w Inowrocławiu, tam przedsiębiorcy wynajmujący lokale od samorządu mogą liczyć na odrodzenie płatności czynszu, a takżę  w uzasadnionych przypadkach na jego umorzenie.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu