Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoronawirus może kosztować Bydgoszcz około 100 mln zł

Koronawirus może kosztować Bydgoszcz około 100 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 marzec 2020 11:33

W piątek odbyła się sesja Rady Miasta pomimo negatywnej opinii sanepidu. Obrady trwały niespełna, ale przebiegły nadzwyczaj spokojnie. Radni uchwalili m.in. korektę budżetu na bieżący rok przeznaczając 1 mln zł bezpośrednio na walkę z koronawirusem – w tym na zakup sprzętu ochronnego (masek, kombinezonów, gogli, rękawic), a także koszty wyżywienia osób przebywających w kwarantannie.

W sesji udział wzięło 21 radnych, którzy byli rozsadzeni na sali sesyjnej w sposób inny niż zazwyczaj, wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa. Również do minimum ograniczono obecność pracowników Urzędu Miasta, którzy zwyczajowo referują na sesjach projekty uchwał – dzisiaj wszystkie projekty i na pytania radnych odpowiadał tylko prezydent Rafał Bruski.

 

Komunikacja miejska i płatne parkowanie

Radni PiS pytali o zatłoczone autobusy i tramwaje, które mogą sprzyjać rozpowszechnianiu się koronawirusa wnieśli również o zniesienie opłat za parkowanie w centrum, aby w ten sposób zachęcić w sytuacji kryzysu epidemicznego do podróżowania samochodami. Prezydent Rafał Bruski przyznał, że na dzisiaj nie planuje zniesienia opłat za parkowanie, ale dał do zrozumienia, że sytuacja jest dynamiczna i nie można takiego kroku wykluczyć.

 

Radny Marcin Lewandowski pytał ile miasto kosztowałoby zawieszenie tych opłat na okres dwóch miesięcy. W odpowiedzi prezydent przedstawił, że opierając się o dane z ubiegłego roku byłoby to 1,2 mln zł.

 

Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że w ostatnich dniach w centrum jest znacznie mniejsze obłożenie parkingów.

 

Ile będzie kosztował nas koronawirus?

Prezydent Rafał Bruski przyznał, że musimy się liczyć z dużymi kosztami dla samorządu, bo kryzys gospodarczy jaki on wywołuje na pewno zmniejszy wpływy z podatku PIT. Wczoraj swoje straty Kraków obliczył na 300 mln zł, prezydent Rafał Bruski nawiązał do tego, wskazując, że jeżeli Bydgoszcz ma trzy razy mniejszy budżet, to musimy się liczyć z dodatkowym deficytem w tym roku na poziomie 100 mln zł, na który będzie trzeba wziąć kredyt, albo obciąć wydatki inwestycyjne.

 

Jeszcze dzisiaj prezydent ma zaprezentować założenia bydgoskiego programu wsparcia dla przedsiębiorców, w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu