Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 luty 2020 06:55
Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe Fot: ZDMiKP

Już oficjalnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział ograniczenie kursów autobusów w niedziele niehandlowe. Nastąpi to już od 1 marca.

Pierwotny projekt budżetu miasta na 2020 roku, od ostatecznie uchwalonego przez radnych różni się kilkoma szczegółami, jednym z nich jest zmniejszenie o 6 mln zł dotacji miasta na funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Drogowcy postanowili oszczędności poszukać w niedzielnych kursach.

 

W niedziele bez handlu na większości linii wprowadzone będą rozkłady z częstotliwością kursowania autobusów co około 30 minut. Takie zmiany dotkną następujące linie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 58, 61, 64, 65, 67, 69, 71, 74, 77 i 89.

Nieco częściej pojadą autobusy na liniach – 56, 68, 79, gdzie 30 minutowa częstotliwość będzie obowiązywała po godzinie 13. Na linii nr 54 planuje się 20 minutową częstotliwość.

 

W niedziele handlowe autobusy będą kursowały natomiast częściej, w oparciu o rozkład sobotni. W bieżącym roku jest tylko 7 niedziel handlowych, a właściwie zostało już tylko 6. Kolejną będzie dopiero niedziela 5 kwietnia.

 

Korekty w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone również w dni powszednie. Warto zatem po opublikowaniu dokładnych rozkładów (na razie to jeszcze nie nastąpiło) przyjrzeć się im.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

  Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

 • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

  Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu