Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 luty 2020 06:55
Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe Fot: ZDMiKP

Już oficjalnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział ograniczenie kursów autobusów w niedziele niehandlowe. Nastąpi to już od 1 marca.

Pierwotny projekt budżetu miasta na 2020 roku, od ostatecznie uchwalonego przez radnych różni się kilkoma szczegółami, jednym z nich jest zmniejszenie o 6 mln zł dotacji miasta na funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Drogowcy postanowili oszczędności poszukać w niedzielnych kursach.

 

W niedziele bez handlu na większości linii wprowadzone będą rozkłady z częstotliwością kursowania autobusów co około 30 minut. Takie zmiany dotkną następujące linie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 58, 61, 64, 65, 67, 69, 71, 74, 77 i 89.

Nieco częściej pojadą autobusy na liniach – 56, 68, 79, gdzie 30 minutowa częstotliwość będzie obowiązywała po godzinie 13. Na linii nr 54 planuje się 20 minutową częstotliwość.

 

W niedziele handlowe autobusy będą kursowały natomiast częściej, w oparciu o rozkład sobotni. W bieżącym roku jest tylko 7 niedziel handlowych, a właściwie zostało już tylko 6. Kolejną będzie dopiero niedziela 5 kwietnia.

 

Korekty w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone również w dni powszednie. Warto zatem po opublikowaniu dokładnych rozkładów (na razie to jeszcze nie nastąpiło) przyjrzeć się im.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu