Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 luty 2020 06:55
Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe Fot: ZDMiKP

Już oficjalnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział ograniczenie kursów autobusów w niedziele niehandlowe. Nastąpi to już od 1 marca.

Pierwotny projekt budżetu miasta na 2020 roku, od ostatecznie uchwalonego przez radnych różni się kilkoma szczegółami, jednym z nich jest zmniejszenie o 6 mln zł dotacji miasta na funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Drogowcy postanowili oszczędności poszukać w niedzielnych kursach.

 

W niedziele bez handlu na większości linii wprowadzone będą rozkłady z częstotliwością kursowania autobusów co około 30 minut. Takie zmiany dotkną następujące linie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 58, 61, 64, 65, 67, 69, 71, 74, 77 i 89.

Nieco częściej pojadą autobusy na liniach – 56, 68, 79, gdzie 30 minutowa częstotliwość będzie obowiązywała po godzinie 13. Na linii nr 54 planuje się 20 minutową częstotliwość.

 

W niedziele handlowe autobusy będą kursowały natomiast częściej, w oparciu o rozkład sobotni. W bieżącym roku jest tylko 7 niedziel handlowych, a właściwie zostało już tylko 6. Kolejną będzie dopiero niedziela 5 kwietnia.

 

Korekty w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone również w dni powszednie. Warto zatem po opublikowaniu dokładnych rozkładów (na razie to jeszcze nie nastąpiło) przyjrzeć się im.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu