Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBTBS chce stopniowo zrewitalizować Grunwaldzką nowymi mieszkaniami

BTBS chce stopniowo zrewitalizować Grunwaldzką nowymi mieszkaniami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 16:53

Dzisiaj odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy na budowanym przy ulicy Młyńskiej budynku mieszkalnym. Ulica Młyńska położona jest nieopodal ulicy Grunwaldzkiej i Węzła Zachodniego, pomiędzy nasypem kolejowym a Kanałem Bydgoskim.

Zawieszenie wiechy symbolizuje zakończenie prac konstrukcyjnych i rozpoczęcie wykończeniowych, traktuje się moment jest zawieszenia za półmetek inwestycji. Budynek na Okolu BTBS buduje za środki miejskie oraz kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek liczyć będzie 5 kondygnacji, znajdzie się w nim 28 mieszkań oraz 21 garaży. Prace budowlane wykonuje firma Ebud, która w przetargu zaoferowała się wybudować apartamentowiec za 9,83 mln zł.

 

Przedstawiciel BTBS przyznał, że spółka zainteresowana jest kolejnymi budowami w okolicy ulicy Grunwaldzkiej, aby docelowo również poprawić jej walory estetyczne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu