Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLex Developer: Mieszkańcy Twardzickiego i Fiedlera nie mogą jeszcze spać spokojnie

Lex Developer: Mieszkańcy Twardzickiego i Fiedlera nie mogą jeszcze spać spokojnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 luty 2020 00:29

W październiku Rada Miasta wsłuchując się w głos mieszkańców nie wyraziła zgody na budowę bloku przy ulicy Twardzickiego, miesiąc później radni natomiast negatywnie zaopiniowali budowę bloków przy ulicy gen. Fieldorfa, o co zabiegali w petycji mieszkańcy ulicy Fiedlera. Okazuje się jednak, że decyzje Rady Miasta sprawy nie zamykają.

Lex developer, tak w żargonie nazwano specustawę, która ma na celu – według intencji jej autorów – usprawnić budownictwo mieszkaniowe. Specustawa została wprowadzona do obrotu prawnego tymczasowo. Umożliwia ona omijanie ustaleń planów miejscowych, zgodę musi wyrazić jednak Rada Miasta Bydgoszczy. Bydgoscy radni rozpatrując wnioski deweloperów, zgodzili się ze stanowiskiem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, iż zgadzając się na odstępstwo doszłoby do naruszenia studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy. Mieszkańcy oczekiwali natomiast, że przy ulicy gen. Fieldorfa powstanie w przyszłości, zgodnie z dokumentacji planistycznymi szkoła.

 

Sprawa jeszcze nie zamknięta

Jak się dowiadujemy zarówno deweloper zainteresowany budową bloku przy Twardzieckiego, a także gen. Fieldorfa zaskarżyli decyzje Rady Miasta Bydgoszczy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd zdecyduje czy Rada Miasta miała prawo odmówić ulokowania w tych miejscach inwestycji mieszkaniowych. Do czasu wydania wyroku pierwszej instancji oraz rozpatrzenia ewentualnego odwołania, mieszkańcy sprzeciwiający się budowie tych bloków, nie będą mogli spać spokojnie.

 

Kolejna inwestycja w oparciu o specustawęW ubiegłym tygodniu pisaliśmy, iż w trybie specustawy złożono przed świętami wniosek o lokalizację bloku na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Igrzyskowej. Na razie stanowiska w tej sprawie nie zajęła jeszcze Miejska Pracownia Urbanistyczna, w kolejnym etapie sprawa trafi pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu