Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEnea będzie kontynuować współpracę z Filharmonią Pomorską

Enea będzie kontynuować współpracę z Filharmonią Pomorską

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 luty 2020 06:48
Enea będzie kontynuować współpracę z Filharmonią Pomorską Fot: Enea

Również w 2020 roku mecenat nad wydarzeniami artystycznymi w Filharmonii Pomorskiej będzie sprawować operator energetyczny Enea. Spółka będzie wspierać Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego finansowo.

 

- Cieszę się niezmiernie, z kontynuacji współpracy z potentatem na rynku energetycznym, jakim jest Enea. To dla na prawdziwy zastrzyk… zastrzyk energii, która przetworzona przez artystów daje społeczeństwu owoc stokrotny, pomnażając to co jest klasyczną prawdą, dobrem i pięknem. Bo przecież kultura to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń – powiedział dyrektor Filharmonii Pomorskiej, Maciej Puto - „Przyszłość człowieka zależy od kultury” powiedział w siedzibie UNESCO Jan Paweł II w Paryżu, 2 czerwca 1980 roku. W roku 100-lecia urodzin najwybitniejszego z Polaków, słowa te mają jeszcze większą moc, bo to co człowieka wyróżnia z całego dzieła stworzenia to właśnie jest kultura. Za nią dopiero podążają: prawo, nauka, gospodarka czy wreszcie polityka. Wszystkie one są jednak następstwem kultury. Jej brak prowadzi do dehumanizacji życia.

 

Współpraca Enea z Filharmonią Pomorską prowadzona była już przez dwa lata. Enea od ponad pięciu lat wspiera też Teatr Wielki w Poznaniu. W Bydgoszczy spółka jest sponsorem koszykarzy Enei Astorii Bydgoszcz oraz od niedawna siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu