Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpecjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej

Specjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 luty 2020 13:52
Specjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej Fot; Pit1233

Tematem numer jeden na świecie jest epidemia koronowirusa, która wybuchła w prowincji Wuhan w Chinach. W Polsce żadnego przypadku tego wirusa jeszcze nie potwierdzono, ale służby sanitarne są w podwyższonej gotowości. Specjalne środki wprowadziła Akademia Muzyczna w Bydgoszczy.

Bydgoska uczelnia ma znaczenie międzynarodowe, studiują na niej studenci z całego świata. Wśród nich znajduje się 18 studentów pochodzących z Chin oraz jeden Koreańczyk. Polska Agencja Prasowa informuje, że pod koniec stycznia rektor Akademii Muzycznej wydał specjalne zarządzenie wobec studentów, którzy po 1 grudnia byli w Chinach. Okazuje się, że w Chinach w grudniu gościł też jeden z pracowników uczelni.

 

Przy wejściach na uczelnie umieszczono zbiorniki ze środkiem dezynfekującym do rąk. Rozwieszono też plakaty w kilku językach, w tym chińskim, informujące o tym jak rozpoznać objawy koronowirusa. Studenci są zobowiązani do informowania uczelnia o wizytach w Chinach oraz w przypadku stwierdzenia u siebie objawów wirusa, stawienia się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu