Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpecjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej

Specjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 luty 2020 13:52
Specjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej Fot; Pit1233

Tematem numer jeden na świecie jest epidemia koronowirusa, która wybuchła w prowincji Wuhan w Chinach. W Polsce żadnego przypadku tego wirusa jeszcze nie potwierdzono, ale służby sanitarne są w podwyższonej gotowości. Specjalne środki wprowadziła Akademia Muzyczna w Bydgoszczy.

Bydgoska uczelnia ma znaczenie międzynarodowe, studiują na niej studenci z całego świata. Wśród nich znajduje się 18 studentów pochodzących z Chin oraz jeden Koreańczyk. Polska Agencja Prasowa informuje, że pod koniec stycznia rektor Akademii Muzycznej wydał specjalne zarządzenie wobec studentów, którzy po 1 grudnia byli w Chinach. Okazuje się, że w Chinach w grudniu gościł też jeden z pracowników uczelni.

 

Przy wejściach na uczelnie umieszczono zbiorniki ze środkiem dezynfekującym do rąk. Rozwieszono też plakaty w kilku językach, w tym chińskim, informujące o tym jak rozpoznać objawy koronowirusa. Studenci są zobowiązani do informowania uczelnia o wizytach w Chinach oraz w przypadku stwierdzenia u siebie objawów wirusa, stawienia się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu