Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej

Rząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 10:54
Rząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej Wizualizacja nowego kampusu

Wczoraj Zespół Programowania Rządu rozpoczął prace nad wieloletnim programem budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prace nad tym programem wpisano do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów – poinformował minister Łukasz Schreiber. Wkrótce zajmie się nim Komitet Stały Rady Ministrów.

Wsparcie dla budowy Akademii Muzycznej to w ostatnim czasie jeden z poważniejszych zgrzytów pomiędzy rządem a bydgoskim samorządem. Pojawił się on w momencie, gdy półtora roku temu wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że w dokumentach budżetu państwa nie zapisano na ten cel inwestycyjny środków potrzebnych do budowy kampusu, mimo ujęcia tego zadani w Kontrakcie Terytorialnym – umowy samorządu wojewódzkiego z rządem.

 

W kolejnych miesiącach w rządzie podjęto jednak działania, aby znaleźć środki, jest zapowiedź, iż w tym roku na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej rząd przekaże 52 mln zł, a w perspektywie wieloletniej całego programu 290 mln zł.

 

Przyjęcie wieloletniego programu przez Radę Ministrów będzie ostatecznym potwierdzeniem realizacji całego programu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu