Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej

Rząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 10:54
Rząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej Wizualizacja nowego kampusu

Wczoraj Zespół Programowania Rządu rozpoczął prace nad wieloletnim programem budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prace nad tym programem wpisano do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów – poinformował minister Łukasz Schreiber. Wkrótce zajmie się nim Komitet Stały Rady Ministrów.

Wsparcie dla budowy Akademii Muzycznej to w ostatnim czasie jeden z poważniejszych zgrzytów pomiędzy rządem a bydgoskim samorządem. Pojawił się on w momencie, gdy półtora roku temu wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że w dokumentach budżetu państwa nie zapisano na ten cel inwestycyjny środków potrzebnych do budowy kampusu, mimo ujęcia tego zadani w Kontrakcie Terytorialnym – umowy samorządu wojewódzkiego z rządem.

 

W kolejnych miesiącach w rządzie podjęto jednak działania, aby znaleźć środki, jest zapowiedź, iż w tym roku na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej rząd przekaże 52 mln zł, a w perspektywie wieloletniej całego programu 290 mln zł.

 

Przyjęcie wieloletniego programu przez Radę Ministrów będzie ostatecznym potwierdzeniem realizacji całego programu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu