Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwsze środki inwestycyjne z rządu trafiły do Akademii Muzycznej

Pierwsze środki inwestycyjne z rządu trafiły do Akademii Muzycznej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 maj 2020 17:33
Pierwsze środki inwestycyjne z rządu trafiły do Akademii Muzycznej Wizualizacja nowego kampusu

W ubiegłym tygodniu na konto Akademii Muzycznej w Bydgoszczy trafiła kwota 52 mln zł – poinformował minister Łukasz Schreiber. Środki mają pozwolić rozpisać przetarg na budowę nowej siedziby.

Absolwentami bydgoskiej Akademii Muzycznej jest wielu wybitnych polskich muzyków, którzy sławią nasz kraj na całym świecie. Rozwój uczelni wymaga budowy nowej siedziby. Wesprzeć tę inwestycję zobowiązały się władze państwowe, choć jeszcze kilka tygodni temu przy pracach nad budżetem państwa były wątpliwości opozycji, czy te środki ostatecznie rząd przekaże. Całość inwestycji strona rządowa zamierza wesprzeć kwotą 290 mln zł. Wspomniane 52 mln zł pozwolić mają ogłosić przetarg do połowy roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu