Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje

Pomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 grudzień 2019 07:00
Pomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje Fot: Bartosz Bieliński

Od czwartku 12 grudnia na górny taras powróci komunikacja tramwajowa, na Kapuściska pojadą linie nr 7 i 8, na Glinki nr 4 oraz na Wyżyny nr 2 i 9. Tramwaje też powrócą na Babią Wieś wjazdem kieszeniowym, zdaniem jednego ze stowarzyszeń to zły pomysł.

 

Na początek wyjaśnienie czym jest wjazd kieszeniowy – najprościej mówiąc, jest to chwilowe zboczenie od głównej trasy. Dobrym przykładem wjazdu kieszeniowego jest linia autobusowa nr 58 relacji Plac Kościeleckich - Smukała, niektóre kursy oznaczone literą ,,s”, odbijają ulicą Sanatoryjną pod górę do sanatorium, po czym wracają ponownie do Opławieckiej, dzięki temu istnieje możliwość dojazdu komunikacją publiczną do sanatorium.

 

Koncepcja z Babią Wsią miałaby polegać natomiast na tym, że linia tramwajowa nr 2 relacji Las Gdański – Wyżyny, odbijać będzie z Ronda Toruńskiego na Babią Wieś, aby po zawróceniu na pętli powrócić na rondo.

 

Wątpliwości co do takiego rozwiązania ma Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, które wskazuje, że przejazd z Ronda Toruńskiego na Babią Wieś zajmie około 12 minut w jedną stronę, przez co pasażerowie będą tracić dodatkowe pół godziny dziennie na podróż, co przełoży się na zmniejszenie atrakcyjności podróżowania transportem zbiorowym. Zdaniem stowarzyszenia lepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie nowej linii tramwajowej na odcinku Babia Wieś – Rondo Toruńskie, ewentualnie wydłużenie jej do zajezdni tramwajowej bądź na pętle przy Bałtyckiej, przez co tramwaj zatrzymywałby się na kilku ważnych węzłach przesiadkowych. Drugi pomysł to wydłużenie linii autobusowej nr 76 do Babiej Wsi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas